Kilpailut 2009

Paluu etusivulle.

Kilpailut-sivuilla tuloksia kisoista, joissa olemme nettisivujen valmistuttua olleet. Kuvia löytyy, etenkin kesän ulkokisoista.

________________________________________________________________________________________

Kansalliset estekisat Uudessakaarlepyyssä la 4.7.

Luokka 2
   Alueluokka
   Pohjanmaa

90 cm, arv. 367,1 (A2/A2) Avoin kaikille

 

Ilmoittautuneita 54, lähtöjä 54, sijoittuu 14

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Lähdesmäki Liisa

Elsassin

LaRat

Seinäjoki

0

68,72

0

18,97

 

2

Kivi Johanna

Orhidee

JoRa

Ylivieska

0

70,82

0

19,70

 

3

Lähdesmäki Liisa

Lindassin

LaRat

Seinäjoki

0

66,41

0

20,68

 

4

Rusi Sonja

Amor

OR

Oulu

0

64,79

0

20,98

 

5

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Ähtävä

0

67,84

0

21,05

 

6

Pulkkanen Miisa

Amedijk's Ida 4 Wpb

JARA

Jalasjärvi

0

67,13

0

21,26

 

7

Eeronheimo Jenna

Brindamour

LIDRID

Kiiminki

0

65,21

0

21,31

 

8

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

0

64,94

0

21,55

 

9

Kesti Ida-Maria

Wera II

MELARA

Tornio

0

67,81

0

21,68

 

10

Tynjälä Ansa

Jessie

IR

Ilmajoki

0

78,19

0

21,88

 

11

Rikala Maria

Claudia II

KURAT

Kurikka

0

70,69

0

22,01

 

12

Kengo Martina

Jansu

NURK

Uusikaarlepyy

0

67,20

0

22,13

 

13

Marttila Jenni

Pamela Karla 2206

IR

Ilmajoki

0

70,99

0

22,79

 

14

Siren Karin

Tittle Tom

FäR

Pietarsaari

0

68,87

0

22,82

 

15

Siltakorpi Jenni

Chakira

NR

Kankaanpää

0

69,51

0

22,91

 

16

Kammonen Jenni

Robinson

VirRat

Virrat

0

68,82

0

23,23

 

17

Rahkola Miisa

Mephisto

RANRAT

Kalajoki

0

63,12

0

23,35

 

18

Karhu Jonna

Rinicole

LIDRID

Kiiminki

0

65,91

0

24,14

 

19

Pirttijoki Tiina

Riita

GOODWILL

Ylöjärvi

0

74,33

0

24,46

 

20

Roini Henni

Wendela

ÄMR

Ähtäri

0

84,62

0

25,66

 

21

Pajula Maija

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

75,51

0

25,71

 

22

Svarvar Frida

Thunder

NURK

Uusikaarlepyy

0

72,20

0

26,15

 

23

Tuomala Sara

Moskiito

LehRa

Alajärvi

0

71,44

0

28,94

 

24

Kammonen Jenni

Stuifduin's Julian

VirRat

Virrat

0

77,50

0

31,72

 

25

Pulkkanen Miisa

Top Meggan

JARA

Jalasjärvi

0

82,52

0

32,07

 

26

Wikman Anna

Carnemirie F 2403

VH

Vaasa

0

76,32

0

36,14

 

27

Sauna-Aho Mirva

Papric

NURK

Uusikaarlepyy

0

63,92

4

20,05

 

28

Teir-Siltanen Anne

Lamie Fw 2308

Korsholms

Mustasaari

0

64,97

4

21,82

 

29

Lahdensuo Sanna

Kampraatti

LaRat

Seinäjoki

0

70,73

4

21,93

 

30

Forsell Eva-Lena

Legato

NHV

Kruunupyy

0

65,68

4

23,56

 

31

Nylund Sofia

Zodiac Star

VKR

Korsnäs

0

67,59

4

28,60

 

32

Rintasalo Hanna

Unique

EPUR

Seinäjoki

0

71,13

4

31,27

 

33

Kumpula Kati

Queenstown

MYRA

Isorehto

0

75,44

4

32,32

 

34

Kettukangas Henna

Kastell's Roxanne

RANRAT

Kalajoki

0

71,71

4

32,46

 

35

Granlund Tina

Carando La

VH

Vaasa

0

72,21

4

32,57

 

36

Pajula Maija

Bonny 537

IR

Ilmajoki

0

70,82

5

42,28

 

37

Aalinniemi Nea

Vefas

NURK

Uusikaarlepyy

0

66,75

9

43,14

 

38

Porthan Viliina

Dorina III

EPUR

Seinäjoki

0

69,40

15

48,90

 

39

Koivusalo Noora

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

65,62

Hylätty

 

 

40

Timonen Moona

Pruno

LIDRID

Kiiminki

4

66,06

 

41

Akseli Merja

Flabbergast Swirl

MYRat

Karijoki

4

66,39

 

42

Rantakangas Tuula

Nobel II

LehRa

Alajärvi

4

70,34

 

43

Sandelin Charlotta

Lucky Laptop

EPUR

Seinäjoki

4

70,71

 

44

Slussnäs Viveca

Höbe III

NURK

Uusikaarlepyy

4

71,03

 

45

Back Ann-Katrin

Varis

NURK

Uusikaarlepyy

4

71,59

 

46

Myllykangas Sanna

Gardemeister

MYRat

Karijoki

4

88,98

 

47

Losvik Eirin

Orchis Fragans

NURK

Uusikaarlepyy

8

69,27

 

48

Mäki-Paavola Annette

Simply Different

KURAT

Kurikka

8

78,63

 

49

Kangasvieri Riikka

Valentinor

NURK

Uusikaarlepyy

Hylätty

 

 

49

Kesti Ida-Maria

Pektavius

MELARA

Tornio

Hylätty

 

 

49

Rönnbacka Johanna

Lilleman

FäR

Pietarsaari

Hylätty

 

 

49

Porthan Kimi-Petteri

Königin's Lieb

EPUR

Seinäjoki

Hylätty

 

 

49

Svarvar Frida

Zöthen's Willow

NURK

Uusikaarlepyy

Hylätty

 

 

49

Munsin Christel

Sangrija

NURK

Uusikaarlepyy

Hylätty

 

 

Luokka 4
   Alueluokka
   Pohjanmaa

100  cm, arv. AM5 Avoin kaikille. Pikkucup V osakilpailu - finaali

 

Ilmoittautuneita 48, lähtöjä 47, sijoittuu 12

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

0

65,26

0

,01

 

1

Lähdesmäki Liisa

Elsassin

LaRat

Seinäjoki

0

65,74

0

28,51

 

2

Koivusalo Joni

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

70,82

0

29,74

 

3

Kaipainen Mari

Tamina Bastina Larino 2407

MYRA

Isorehto

0

69,54

0

30,12

 

4

Kesti Ida-Maria

Wera II

MELARA

Tornio

0

64,19

0

30,27

 

5

Nylund Sofia

Zodiac Star

VKR

Korsnäs

0

70,70

0

32,06

 

6

Porthan Elviira

Königin's Lieb

EPUR

Seinäjoki

0

64,06

0

32,95

 

7

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

69,92

0

35,66

 

8

Pulkkanen Pia

Loxley

JARA

Jalasjärvi

0

62,09

0

36,39

 

9

Eeronheimo Jenna

Brindamour

LIDRID

Kiiminki

1

71,02

 

10

Lillkvist Petra

Santana Ger 2075

PaRS

Länsi-Turunmaa

1

71,54

 

11

Koivula Camilla

Lord Oliver

MYRA

Isorehto

1

72,58

 

12

Karjalainen Tanja

Lacarno

EPUR

Seinäjoki

1

72,82

 

13

Lidström Pia

Rölleka

LIDRID

Kiiminki

1

73,02

 

14

Koivula Kitty

Freezia

MYRA

Isorehto

1

73,21

 

15

Rintasalo Hanna

Unique

EPUR

Seinäjoki

1

74,06

 

16

Store Caroline

Balt Firsts

NURK

Uusikaarlepyy

1

74,56

 

17

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

1

74,71

 

18

Kumpula Kati

Queenstown

MYRA

Isorehto

1

74,97

 

19

Siltakorpi Jenni

Chakira

NR

Kankaanpää

2

75,09

 

20

Slussnäs Viveca

Höbe III

NURK

Uusikaarlepyy

2

75,83

 

21

Kärkkäinen Anna

Yrmeli

TRS

Tampere

3

80,88

 

22

Friman Kaisa-Leena

Glück Z

KoRa

Jyväskylä

3

81,70

 

23

Lahdensuo Sanna

Nasi

LaRat

Seinäjoki

4

63,38

 

24

Teir-Siltanen Anne

Lamie Fw 2308

Korsholms

Mustasaari

4

69,24

 

25

Voho Annika

Utopie

PRT

Haapavesi

5

71,72

 

26

Pulkkanen Miisa

Amedijk's Ida 4 Wpb

JARA

Jalasjärvi

6

78,06

 

27

Elenius Enina

Klockas Andante

NURK

Uusikaarlepyy

6

78,46

 

28

Kettukangas Henna

Kastell's Roxanne

RANRAT

Kalajoki

7

80,26

 

29

Roini Henni

Wendela

ÄMR

Ähtäri

7

80,75

 

30

Forsell Eva-Lena

Legato

NHV

Kruunupyy

7

82,31

 

31

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Ähtävä

8

64,18

 

32

Sauna-Aho Mirva

Papric

NURK

Uusikaarlepyy

8

67,65

 

33

Uljens Mette

Kevin

VAARAT

Vaasa

8

68,66

 

34

Perttunen Eeva

Melrose II

LIDRID

Kiiminki

9

74,22

 

35

Rikala Maria

Claudia II

KURAT

Kurikka

10

93,45

 

36

Pirttijoki Tiina

Riita

GOODWILL

Ylöjärvi

10

93,58

 

37

Siren Karin

Tittle Tom

FäR

Pietarsaari

11

82,80

 

38

Mäki-Opas Virpi

West Side Prunella

LehRa

Alajärvi

11

96,05

 

39

Lahdensuo Sanna

Lambert

LaRat

Seinäjoki

13

90,51

 

40

Myllykangas Sanna

Gardemeister

MYRat

Karijoki

15

96,47

 

41

Akseli Merja

Flabbergast Swirl

MYRat

Karijoki

Hylätty

 

41

Kukkola Päivi

Paul

RoUr

Rovaniemi

Hylätty

 

41

Kesti Ida-Maria

Pektavius

MELARA

Tornio

Hylätty

 

41

Kivi Johanna

Orhidee

JoRa

Ylivieska

Hylätty

 

41

Rusi Sonja

Amor

OR

Oulu

Hylätty

 

41

Porthan Viliina

Dorina III

EPUR

Seinäjoki

Hylätty

 

 

Heikkinen Kaisa

Ramzes II

OUR

Oulu

 

Pohjanmaan alueen estepikkucupin lopputulokset:

yht.= osakilpailu 2 / 1 / 3 / 4 / 5– Ratsukko, Seura
H = hylätty/diskad, E = ei osallistunut/ej deltagit

I. 40 p = 8 p / 12 p / 8 p / (4 p) / 12 p - Sanna Pajula / Footlose III, IR
II. 34 p  = 4 p / (1 p) / 12 p / 12 p / 6 p - Emma Enlund / Cardinal, EssRy
III. 32 p = 12 p / (2 p) / 5 p / 5 p / 10 p  - Sanna Pajula / Bonny, IR

27 p = 10 p / E / 7 p / 10 p - Ellen Lund / Lanzarus Sun Benjamin, NURK
21 p = E / E / E / 6 p / 15 p - Noora Koivusalo / Merry Poppins, EPUR
19 p = E / 0 / 10 p / 9 - Miisa Pulkkanen / Amedijk’s Ida, JARA
18 p = 5 p / 6 p / E / 7 p - Senni Kujala / Faraonas, EPUR
18 p = E / E / E / 18 - Elviira Porthan / Königin'S Lieb, EPUR
15 p = 7 p / 0 / E / 8 p - Enina Elenius / Klockas Andante, NURK
13 p = E/ 5 p / E / 8 p - Topi Rissanen / Fiesta II, EPUR
10 p = E / 10 / E  p - Kimi-Petteri Porthan / Königin'S Lieb, EPUR
8 p = E / 8 p / E - Elviira Porthan / Dorina III, EPUR
7 p = E / 7 p / E - Sofia Nylund / Monic, VKR
6 p = E / 0 / 6 p  - Stefanie Storhannus / Lady Fallon, KSR
6 p = 6 p / 0 / E - Anni Laulaja – Dion, JARA
4 p = E / 4 p / E - Sara Tuomala / Moskiito, LehRa
3 p = E / 3 p / H - Essi Marttila / Shymoon, JTEAM
E / 0 / E - Tiia Rissanen / Triinu, EPUR
E / 0 / E - Maija Pajula / Lukas III, IR
E / 0 / E - Sanna Mylläri / Toleranz, JTEAM
E / H / E - Sara Tuomala / Fidelia, LehRa
H / H / E- Henni Roini / Donquichot, ÄMR
H / E / E- Jennie Nykänen / Vicky van de Bieheide, NHV
H / E / E-  Karoliina Nieminen / Airiin, JARA
H / E / E- Laura Koskiniemi / Clara III, JARA
E / E / E- Noora Koivusalo / Tovaritsch, EPUR
E / E / E- Jessica Norrgård / Vindex, KSR

 

________________________________________________________________________________________

Alue-estekisat Kokkolassa su 28.6.

Luokka 2
   Alueluokka
   Pohjanmaa

90 cm arv. 367.1 (A2/A2) Avoin kaikille

 

Ilmoittautuneita 44, lähtöjä 42, sijoittuu 11

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Lähdesmäki Liisa

Elsassin

LaRat

Seinäjoki

0

48,43

0

20,03

 

2

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

0

49,12

0

21,25

 

3

Rahkola Miisa

Mephisto

RANRAT

Kalajoki

0

42,96

0

22,00

 

4

Koivusalo Noora

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

46,22

0

22,28

 

5

Saari Lotta

Persico

LaRat

Seinäjoki

0

49,25

0

22,68

 

6

Lång Laura

Jack De Pepper

LaRat

Seinäjoki

0

52,09

0

22,97

 

7

Renlund Jessica

Mega Magic

NHV

Kruunupyy

0

45,84

0

23,16

 

8

Kivi Johanna

Orhidee

JoRa

Ylivieska

0

52,47

0

23,47

 

9

Nuottivaara Piia

Lillebror II

EPUR

Seinäjoki

0

53,38

0

24,50

 

10

Pajula Maija

Bonny 537

IR

Ilmajoki

0

54,43

0

24,65

 

11

Junnila Vappu

San Juan

HaRa

Haapajärvi

0

54,56

0

24,68

 

12

Kujala Senni

Faraonas

EPUR

Seinäjoki

0

51,87

0

24,94

 

13

Hakala Milla

Lillymylollipop

AR

Alavus

0

54,59

0

25,37

 

14

Suomalainen Arja

Winnie de Pooh.G.

MYRA

Isorehto

0

56,75

0

25,50

 

15

Lund Ellen

Lanzarus Sun Benjamin

NURK

Uusikaarlepyy

0

52,65

0

25,65

 

16

Lahdensuo Sanna

A.T. Ukko-Myrsky

LaRat

Seinäjoki

0

53,68

0

25,78

 

17

Rantakangas Tuula

Nobel II

LehRa

Alajärvi

0

53,75

0

26,78

 

18

Leino Ida-Sofia

Lorette R

EPUR

Seinäjoki

0

54,78

0

28,06

 

19

Lähdesmäki Liisa

Lindassin

LaRat

Seinäjoki

0

45,47

0

28,84

 

20

Hietala Jenni

Bonni Love

KSUR

Kokkola

0

50,65

4

19,72

 

21

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Ähtävä

0

46,81

4

21,37

 

22

Pajula Maija

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

51,97

4

21,87

 

23

Rissanen Tiia

Triinu

EPUR

Seinäjoki

0

48,72

4

23,79

 

24

Nikkanen Alex

Arax

K-GR

Kokkola

0

48,57

Hylätty

 

 

24

Svarvar Frida

Zöthen's Willow

NURK

Uusikaarlepyy

0

58,34

Hylätty

 

 

26

Rintasalo Hanna

Unique

EPUR

Seinäjoki

1

60,35

 

27

Sandelin Charlotta

Lucky Laptop

EPUR

Seinäjoki

4

47,63

 

28

Koivunen Tanja

Batida Bim

ÄMR

Ähtäri

4

48,44

 

29

Jylkkä Jemina

Inesota

PyRa

Oulainen

4

51,25

 

30

Tynjälä Ansa

Jessie

IR

Ilmajoki

4

53,09

 

31

Lindfors Sophie

Klockas Zaphir

EssRy

Ähtävä

4

57,44

 

32

Rautamo Ellen

Ferarri

NURK

Uusikaarlepyy

6

64,07

 

33

Nordlund Martina

Aggerborgs Monty

EssRy

Ähtävä

6

66,28

 

34

Laulaja Anni

Dion

JARA

Jalasjärvi

7

70,25

 

35

Tastula Sanna-Kaisa

Nallipyssy

LaRat

Seinäjoki

8

58,00

 

36

Forsell Eva-Lena

Legato

NHV

Kruunupyy

Hylätty

 

 

36

Hietala Jonna

Zorban

KSUR

Kokkola

Hylätty

 

 

36

Jalakas Elisa

Thunderman

K-GR

Kokkola

Hylätty

 

 

36

Leppilahti Mira

Simone

Korsholms

Mustasaari

Hylätty

 

 

36

Kronqvist Corinne

Neon Girl 82 Rp

J-PR

Pietarsaari

Hylätty

 

 

36

Munsin Christel

Sangrija

NURK

Uusikaarlepyy

Hylätty

 

 

36

Nyman Edith

Schweppes

J-PR

Pietarsaari

Hylätty

 

 

 

Autio Jyri

Secret Quandary

RANRAT

Kalajoki

 

 

Wahls Mia

Lord Cabernet

VH

Vaasa

 

Luokka 3
   Alueluokka
   Pohjanmaa

100 cm arv. 367.1 (A2/A2) Avoin kaikille. Pikkucup IV osakilpailu

 

Ilmoittautuneita 42, lähtöjä 41, sijoittuu 11

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Lähdesmäki Liisa

Elsassin

LaRat

Seinäjoki

0

49,10

0

20,07

2

Koivusalo Joni

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

47,41

0

20,87

3

Nylund Sofia

Zodiac Star

VKR

Korsnäs

0

47,81

0

21,09

4

Kaipainen Mari

Tamina Bastina Larino 2407

MYRA

Isorehto

0

43,75

0

21,81

5

Store Caroline

Balt Firsts

NURK

Uusikaarlepyy

0

49,13

0

21,91

6

Kivi Johanna

Orhidee

JoRa

Ylivieska

0

44,25

0

22,46

7

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Ähtävä

0

44,06

0

23,47

8

Lahdensuo Sanna

Lambert

LaRat

Seinäjoki

0

53,82

0

23,53

9

Hietala Jenni

Bonni Love

KSUR

Kokkola

0

44,28

0

23,79

10

Hakala Milla

Lillymylollipop

AR

Alavus

0

50,50

0

25,97

11

Koivula Kitty

Freezia

MYRA

Isorehto

0

45,72

0

26,16

12

Lund Ellen

Lanzarus Sun Benjamin

NURK

Uusikaarlepyy

0

47,84

0

27,22

13

Leino Ida-Sofia

Lorette R

EPUR

Seinäjoki

0

51,50

0

27,28

14

Rintasalo Hanna

Grovana

EPUR

Seinäjoki

0

48,78

0

27,78

15

Rissanen Topi

Fiesta II

EPUR

Seinäjoki

0

45,93

0

28,06

16

Tastula Sanna-Kaisa

Dream Hunter

LaRat

Seinäjoki

0

51,32

0

29,03

17

Kujala Senni

Faraonas

EPUR

Seinäjoki

0

46,84

0

29,12

18

Vainionpää Riina

Willin Oskari

IR

Ilmajoki

0

51,18

0

31,75

19

Mäki-Opas Virpi

Amareto

LehRa

Alajärvi

0

51,09

0

32,50

20

Fredlund Anna

Cid Fidell

EssRy

Ähtävä

0

47,59

0

33,12

21

Leskelä Stina

Elicha(epocha)

KiuRa

Kiuruvesi

0

46,25

4

24,19

22

Raatikainen Tarleena

Rino

EPUR

Seinäjoki

0

45,09

4

24,97

23

Nuottivaara Piia

Lillebror II

EPUR

Seinäjoki

0

48,18

4

27,06

24

Suomalainen Arja

Winnie de Pooh.G.

MYRA

Isorehto

0

50,25

8

48,60

25

Haapoja Jouko

Spanggårds' Le Figaro

K-GR

Kokkola

1

54,66

 

26

Mäki-Opas Virpi

West Side Prunella

LehRa

Alajärvi

1

55,07

 

27

Rintasalo Hanna

Unique

EPUR

Seinäjoki

1

55,81

 

28

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

4

44,04

 

29

Uljens Mette

Kevin

VAARAT

Vaasa

4

44,28

 

30

Koivula Laura

Amaretto III

IR

Ilmajoki

4

46,63

 

31

Rahkola Miisa

Mephisto

RANRAT

Kalajoki

4

50,43

 

32

Koivula Laura

Risks-Remarks

IR

Ilmajoki

4

51,84

 

33

Wikman Anna

Animma C@leste 1851

VH

Vaasa

4

52,44

 

34

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

4

53,66

 

35

Teir-Siltanen Anne

Lamie Fw 2308

Korsholms

Mustasaari

5

55,35

 

36

Junnila Vappu

San Juan

HaRa

Haapajärvi

5

57,22

 

37

Koivula Camilla

Lord Oliver

MYRA

Isorehto

5

57,90

 

38

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

7

62,81

 

39

Forsell Eva-Lena

Legato

NHV

Kruunupyy

Hylätty

 

39

Kronqvist Corinne

Neon Girl 82 Rp

J-PR

Pietarsaari

Hylätty

 

39

Lahdensuo Sanna

A.T. Ukko-Myrsky

LaRat

Seinäjoki

Hylätty

 

 

Koivusalo Joni

Glamour Pur H

EPUR

Seinäjoki

 

 

 

____________________________________________________________________________________

Alue-estekisat Vaasassa su 14.6.

Luokka 3
   Pohjanmaa

80cm arv. 367.1 (A2/A2)
Avoin kaikille.

  Ilmoittautuneita 40, lähtöjä 37, sijoittuu 10

Sija

Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka    

1

Peltonen Eerika Windy Twinkle KURAT Kurikka

0

48,98

0

37,23

 

2

Pajula Sanna Zapoved IR Ilmajoki

0

46,93

0

38,90

 

3

Haapamäki Elina Meggy VH Vaasa

0

45,20

0

41,22

 

4

Elopuro Emma Attyrory Drummer Boy VH Vaasa

0

50,24

0

41,90

 

5

Fredriksson Frida Pyrayoes J-PR Pietarsaari

0

47,85

0

42,19

 

6

Tynjälä Ansa Jessie IR Ilmajoki

0

46,47

0

42,91

 

7

Wahls Mia Lord Cabernet VH Vaasa

0

44,78

0

43,13

 

8

Nordlund Martina Aggerborgs Monty EssRy Ähtävä

0

44,66

0

43,49

 

9

Routamaa Milla Pulsar LAIRAT Laihia

0

44,45

0

45,80

 

10

Peltonen Emma Miss Monty KURAT Kurikka

0

58,13

0

46,76

 

11

Myllykangas Maarit Garsas FäR Pietarsaari

0

53,27

0

47,40

 

12

Välimäki Kata Laxton VH Vaasa

0

47,93

0

49,46

 

13

Liuko Minttu Don Giovanni VH Vaasa

0

51,73

0

49,98

 

14

Wikman Anna Carnemirie F VH Vaasa

0

51,35

0

51,59

 

15

Pulkkanen Miisa Top Meggan JARA Jalasjärvi

0

53,87

0

53,96

 

16

Mannila Anne-Mari Vapun Helmi PoPRa Jyväskylä

0

42,92

4

34,91

 

17

Hofman Ellinore Maskerade VKR Korsnäs

0

40,64

Hylätty

 

 

18

Norrgård Weronica Vindex KSR Kristiinankaupunki

4

46,36

     

19

Erickson Vera Birka VAARAT Vaasa

4

47,82

     

20

Granlund Tina Carando La VH Vaasa

4

47,92

     

21

Losvik Eirin Orchis Fragans NURK Uusikaarlepyy

4

50,30

     

22

Rantakangas Mimmi Eilonwy 2054 YR Ypäjä

4

50,46

     

23

Lahdensuo Sanna Finance LaRat Seinäjoki

4

51,60

     

24

Lönnroos Ella-Noora Prins Anton VH Vaasa

4

57,13

     

25

Rautamo Ellen Ferarri NURK Uusikaarlepyy

4

57,83

     

26

Granroth Sabina Tavast Misty J-PR Pietarsaari

4

58,20

     

27

Laulaja Anni Dion JARA Jalasjärvi

4

69,12

     

28

Mäki-Paavola Annette Simply Different KURAT Kurikka

8

44,86

     

29

Viitanen Ida Visar VAARAT Vaasa

8

46,57

     

30

Kasi Jaana Blazer VH Vaasa

8

51,58

     

31

Lahdensuo Sanna Filipson LaRat Seinäjoki

8

64,05

     

32

Hjelt Inka Scoubidou K-GR Kokkola

Hylätty

 

     

32

Kallio Katariina Gitara IsRat Isokyrö

Hylätty

 

     

32

Marttila Jenni Hulabaloo Hallakko JARA Jalasjärvi

Hylätty

 

     

32

Pajula Maija Lukas III IR Ilmajoki

Hylätty

 

     

32

Nyman Edith Schweppes J-PR Pietarsaari

Hylätty

 

     

32

Korvenkangas Tanja Lando II VAARAT Vaasa

Hylätty

 

     

 

Lönnroos Ella-Noora Emma III VH Vaasa          

 

Tastula Sanna-Kaisa Nallipyssy LaRat Seinäjoki          

 

Petäjä Anu Aideen EPUR Seinäjoki          
Luokka 4
   Alueluokka

Prix de Anvia Geotrack
90 cm arv./bed. 367.1 (A2/A2).
 
Avoin kaikille.

  Ilmoittautuneita 41, lähtöjä 35, sijoittuu 9

Sija

Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka    

1

Karvonen Meri El Corazon VH Vaasa

0

59,68

0

40,39

 

2

Clärk Sara Marlet Calimar NURK Uusikaarlepyy

0

62,74

0

40,72

 

3

Ranto Eveliina My Melody IR Ilmajoki

0

67,08

0

40,88

 

4

Suomalainen Arja Winnie de Pooh.G. MYRA Isorehto

0

66,73

0

41,68

 

5

Jaskari Minna-Maarit Pavarotti VII JOKERA Tuusula

0

71,34

0

41,93

 

6

Kuivamäki Piia Delf Bi IR Ilmajoki

0

60,13

0

42,78

 

7

Akseli Merja Flabbergast Swirl MYRat Karijoki

0

63,53

0

43,05

 

8

Suolahti Suvi-Pauliina Joko Ono H EPUR Seinäjoki

0

71,73

0

46,30

 

9

Mäki-Opas Virpi West Side Prunella LehRa Alajärvi

0

67,23

0

46,54

 

10

Pulkkanen Miisa Top Meggan JARA Jalasjärvi

0

65,78

0

47,22

 

11

Wikman Anna Carnemirie F VH Vaasa

0

71,01

0

48,08

 

12

Pajula Maija Lukas III IR Ilmajoki

0

76,63

0

53,30

 

13

Sauna-Aho Mirva Papric NURK Uusikaarlepyy

0

65,04

4

36,13

 

14

Huttunen Hillevi Lord Mayor AR Alavus

0

59,87

4

36,25

 

15

Haapamäki Elina Meggy VH Vaasa

0

62,18

4

40,19

 

16

Nylund Alexandra Klockas Denethor VH Vaasa

0

59,51

4

40,46

 

17

Irjala Amanda Copinne van De Broy MYRat Karijoki

0

71,18

4

49,74

 

18

Mannila Anne-Mari Vapun Helmi PoPRa Jyväskylä

4

54,36

     

19

Rantakangas Mimmi Eilonwy 2054 YR Ypäjä

4

56,08

     

20

Välimäki Kata Laxton VH Vaasa

4

58,30

     

21

Pajula Sanna Footlose III IR Ilmajoki

4

58,72

     

22

Mäki-Opas Virpi Amareto LehRa Alajärvi

4

60,22

     

23

Rikala Maria Claudia II KURAT Kurikka

4

60,83

     

24

Enlund Emma Cardinal EssRy Ähtävä

4

61,36

     

25

Losvik Eirin Orchis Fragans NURK Uusikaarlepyy

4

62,54

     

26

Koivula Camilla Lord Oliver MYRA