Kilpailut 2008

Paluu etusivulle.

Seuranmestaruusestekisat Ilmajoella su 7.12.

Luokka 5 60/80cm Arv. 367.2(A2/A2) seuranmestaruus
 
I Sanna Pajula - Pulleron Mimmi (j) 0/0 - 23.00
II Anne-Helen Savunen - Pimun Pella (j) 0/0 - 23.34 (80cm)
III Tiina Iikkola ja Ullan Into (s) 0/0 - 25.07
IV Anu Ranto - Sineke (s) 0/0 - 25.32
V Piia Kuivamäki - Delf Bi (s) 0/0 - 25.72
6. Eveliina Ranto - My Melody (s) 0/0 - 25.75 (80cm)
7.Maria Rahko - Sineke (s) 0/0 - 38.53
8. Maija Fors - Lusty Cocktail (j) 0/4 - 30.39
9.Jonna Nikkinen-Viretuska (j) 0/4 - 43.06
10. Mari Pajula - Pulleron Mimmi (j) 0/hyl
10. Heidi Sillanpää - Grey Explosion (j) 0/hyl
12. Maarit Rintanen - Samantra (s) 4 - 52.02
13. Minna Olli - Ilo-Lucia (s) 4 - 56.18
14. Emilia Kujala - Foobia (j) 4 - 56.95
15. Merina Leikkari- My Boy Lollipop (j) 8 - 60.28
Maija Keurulainen - Wikaro (s) hyl (80cm)

JUNIOREIDEN SEURANMESTARUUS 2008
I Sanna Pajula - Pulleron Mimmi 0/0 - 23.00
II Anne-Helen Savunen - Pimun Pella 0/0 - 23.34 (80cm)
III Maija Fors - Lusty Cocktail 0/4 - 30.39
4.Jonna Nikkinen-Viretuska 0/4 - 43.06
5. Mari Pajula - Pulleron Mimmi 0/hyl
5. Heidi Sillanpää - Grey Explosion 0/hyl
7. Emilia Kujala - Foobia 4 - 56.95
8. Merina Leikkari- My Boy Lollipop 8 - 60.28

Luokka 6 70cm tai isompi. Arv. A.0.0
 
I Mari Pajula - Bonny 0vp
Emilia Kujala - Foobia 0vp
Sanna Pajula - Zapoved 0vp
Maija Fors - Lusty Cocktail 0vp
Pia Pulkkanen - Nekku 0vp
Tiina Iikkola - Ullan Into 0vp
Miisa Pulkkanen - Daisy 0vp
Piia Kuivamäki - Delf Bi 0vp
Ansa Tynjälä - T.R.Rosmarin LaRat 0vp
Mari Pajula - Lukas III 0vp (80cm)
Eveliina Ranto - Fillini 0vp (80cm)
Pia Pulkkanen Loxley 0vp (100cm)
13. Miisa Pulkkanen - My Melody 4vp
Sanna Pajula - Lukas III 4 vp
Jonna Nikkinen-Vietuska 4 vp
Sanna Pajula - Bonny 4vp (80cm)
Minna Ijäs - Filippa VIII KaRs 4vp (80cm)
Eveliina Ranto - Aamu hyl.

_________________________________________

Seuranmestaruuskoulukisat Ilmajoella la 6.12.

Luokka 1 C-merkki
I Sanna Pajula - Zapoved (j) 116p/64.444%
II Heidi Sillanpää - Grey Explosion (j) 115p/63.888%
III Anu Ranto - Sineke (s) 112p/62.222%
III Mari Pajula - Lukas III (j) 112p/62.222%
III Mari Pajula - Pulleron Mimmi 112p/62.222%
6. Eveliina Ranto - Aamu (s) 110p/61.111%
7.
Sanna Pajula - Bonny 109p/60.555%
8.
Miina Köykkä - Sinderella (j) 107p/59.444%
9. Maarit Rintanen - Samantra (s) 104p/57.777%
9. Minna Olli - Ilo-Lucia (s) 104p/57.777%
11. Minna Laitila - Sineke (j) 103p/57.222%

Luokka 2 K.N Special
I Piia Kuivamäki - Delf Bi (s) 164p/63.076%
II Hannele Tallgren Herra Herman (s) 159p/61.153%
3. Heidi Salo - Tosi-Romeo (s) 158p/60.769%
3. Sanna Pajula - Pulleron Mimmi 158p/60.769%
5. Merina Leikkari- My Boy Lellipop (j) 155p/59.615%
6. Karoliina Autioaho - Jenny II, (s) 153p./58.846%

Luokka 3 A-merkki
Henna Leikkari Fillini (j) 157p/58.148%

Juniori ja seniorimestaruussijoitus %:n perusteella, siten että luokan 2 prosenttien kerroin on 1,1 ja luokan 3 kerroin 1,2

JUNIOREIDEN SEURANMESTARUUS 2008
I Henna Leikkari - Fillini 69.777%
II Merina Leikkari - My Boy Lollipop 65.576%
III Sanna Pajula - Zapoved 64.444%
4. Heidi Sillanpää - Grey Explosion 63.888%
5. Mari Pajula - Lukas III 62.222%
6. Miina Köykkä - Sinderella 59.444%
7. Minna Laitila - Sineke 57.222%

___________________________________

Seurakoulukisat Ilmajoella ke 12.11.

Luokka 2 Tutustumisluokan kouluohjelma
I Sanna Pajula – Bonny IR 134p./67%
II Eveliina Ranto - Amadeia IR 131p./65,5%
III Mari Pajula – Bonny IR 129p./64,5%
IV Merina Leikkari – My Boy Lollibob IR 128p./64%
5. Sanna Pajula - Pulleron Mimmi IR 127p./63,5%
5. Mari Pajula - Pulleron Mimmi IR 127p./63,5%
7. Henna Leikkari – Cruise IR 126p./63%
8. Jenna Ojaniemi - Sineke IR 119p./59,5%
9. Eveliina Ranto- Jessy IR 118p./59%
10. Jonna Kauppila - Lazy Day IR 116p./58%
11.Elisa Fors - Jessy IR 115p./57,5%
12. Maarit Rintanen - Samantra IR 114p./57%
12. Eveliina Kujala - Sineke IR 114p./57%
14. Anu Vanhatalo – Preston Junior IR 111p./55,5%

Junnucup 2008 loppupisteet
1. Sanna Pajula- Bonny 10+2+8+10=30
2. Merina Leikkari- My Boy Lollipop 8+10+5+5=28
3.Mari Pajula- Bonny IR 1+5+10+6=22
4. Mari Pajula- Pulleron Mimmi 8+8+2+3=21
5.Sanna Pajula- Pulleron Mimmi IR 2+3+6+4=15
6.Henna Leikkari- Fillini 8+1+0+1=10
7. Miina Köykkä – Sinderella 0+0+0+8=8
8. Minna Laitila- Sineke 8+0+0+0=8
8.Heidi Sillanpää- Grey Explosion 8+0+0+0=8
10. Heidi Sillanpää – Amedijk’s Ida 0+6+0+0=6
11.Niina Lähde – Rufus 0+0+5+0=5
12.Minna Laitila –Lazy Day 0+4+0+0=4
13. Anne-Helen Savunen – Pimun Pella 0+0+3+0=3
14.Henna Leikkari – Lusty Cocktail 0+0+0+2=2
15.Eveliina Kujala- Sineke IR 1+0+0+1=2
16.Jenna Ojaniemi - Sineke IR 0+0+0+1=1
16.Suvi Koski – Lazy Day IR 0+0+0+1=1
18. Emilia Kujala – Foobia 0+0+1+0=1
18.Emma Järvinen - Amedijk’s Ida 0+1+0+0=1

Täticup 2008 loppupisteet
1. Eveliina Ranto – Amadeia 0+8+0+10=18
2. Jonna Kauppila- Lazy Day 10+0+0+6=16
3. Maija Keurulainen- Wikaro IR 8+0+6+0=14
4. Maarit Rintanen – Samantra 0+3+5+5=13
5. Anu Vanhatalo – Preston Junior 0+2+8+3=13
6. Eveliina Ranto – Foobia 0+0+10+0=10
6. Eveliina Ranto – MyMelody 0+10+0+0=10
8. Eveliina Ranto – Jessy 0+0+0+8=8
9.Hannele Tallgren – Herra Herman 0+0+4+4=8
10. Eveliina Ranto- Pavun-Jatko IR 6+0+0+0=6
10. Karoliina Autioaho - Jenny II 0+6+0+0=6
12. Elina Hopeavuori - Leara II 5+0+0+0=5
12. Paula Lehtisaari – Ein Eternal Love 0+5+0+0=5
14. Eveliina Ranto – Maranta 0+4+0+0=4
14. Arja Ala-Kauppila – Antin Poku 0+1+3+0=4

____________________________________

Alue-estekisat Ilmajoella su 2.11.

Luokka 1. Seuraluokka. 75 cm, arv. A.0.0.
16 lähtöä, 10 sijoittui

1 Sanna Pajula-Pulleron Mimmi, IR 0
1 Sanna Pajula-Zapoved, IR 0
1 Mari Pajula-Lukas III, IR 0
1 Maija Keurulainen- Wikaro, IR 0
1 Minna Ijäs- Filippa VIII, KaRS 0
1 Mari Pajula- Bonny, IR 0
1 Sanna-Kaisa Tastula- Nallipyssy, LaRat 0
1 Linda Saarela- Tytön Veera, VKR 0
1 Eveliina Ranto- Fillini, IR 0
1 Laura Koivula- Risks-Remarks, IR 0
11 Sanna Pajula- Lukas III, IR 4
11 Merina Leikkari- My Boy Lollipop, IR 4
11 Milla Haahka- Irse, JaRa 4
11 Jenni Marttila- Harpagon, IR 4
15 Mari Pajula- Zapoved, IR hyl
15 Mia Ahlholm- R.R.Peluri, VKR hyl

Luokka 3a
   Alueluokka
   Pohjanmaa

95cm Arv. 367.1(A2/A2) (10+0) (30,25,20,15...) Avoin kaikille


Ilmoittautuneita 29, lähtöjä 26, sijoittuu 7
Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
1 Nylund Sofia Calimero III VKR Korsnäs 0 47,39 0 25,79
2 Haveri Jenny Fleur De Mai VAARAT Vaasa 0 44,92 0 26,97
3 Elenius Enina Klockas Andante NURK Uusikaarlepyy 0 49,07 0 28,68
4 Nylund Sofia Monic VKR Korsnäs 0 46,70 0 29,00
5 Pulkkanen Miisa Amedijk'S Ida 4 Wpb JARA Jalasjärvi 0 53,37 0 29,81
6 Fredriksson Lotta Molly Madsen J-PR Pietarsaari 0 51,31 0 32,29
7 Koivula Laura Winston van't Rijckeveld IR Ilmajoki 0 52,20 0 36,07
8 Pulkkanen Miisa Leonardo Davinzi JARA Jalasjärvi 0 50,32 0 37,53
9 Lahdensuo Sanna Lambert LaRat Nurmo 0 47,93 4 29,25
10 Kaipainen Mari Taajanprinssi MYRA Isorehto 0 49,67 4 31,91
11 Rikala Maria Claudia II KURAT Kurikka 0 49,61 5 41,79
12 Fredriksson Frida Pyrayoes J-PR Pietarsaari 0 51,81 Hylätty
13 Pajula Sanna Bonny 537 IR Ilmajoki 4 47,36
14 Koivula Laura Rodija IR Ilmajoki 4 50,37
15 Jaskari Minna-Maarit Pavarotti VII JOKERA Tuusula 4 50,45
16 Haahka Milla Pastors JARA Jalasjärvi 6 59,42
17 Lund Ellen Lanzarus Sun Benjamin J-PR Pietarsaari 7 63,56
18 Ranto Eveliina Maranta IR Ilmajoki 7 64,37
19 Pajula Sanna Footlose III IR Ilmajoki 7 65,87
20 Ojanperä Piia Hirma II MYRat Karijoki 8 49,21
21 Lahdensuo Sanna Albus Dumbledor LaRat Nurmo 9 74,26
22 Kaappola Mira Airiin JARA Jalasjärvi 16 45,90
23 Antila Anne-Mari Oddeya SERA Soini Hylätty
23 Haahka Milla Palmena JARA Jalasjärvi Hylätty
23 Koskiniemi Laura Clara JARA Jalasjärvi Hylätty
23 Rissanen Topi Sophie EPUR Seinäjoki Hylätty

Pellikka Maija-Riikka Nasi LaRat Nurmo

Pellikka Maija-Riikka Irene II LaRat Nurmo

Salo Mirka Jade EPUR Seinäjoki

___________________________________

Aluekoulukisat Ilmajoella la 11.10.

Luokka 1
   Alueluokka
   Pohjanmaa

Helppo C, Harrasteluokan kouluohjelma 2003 Avoin aluetasolla Helppo B tai vaativammalla tasolla sijoittumattomille poni- ja junioriratsukoille (10+5) (30,25,20,15...)


Ilmoittautuneita 17, lähtöjä 16, sijoittuu 5
Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 1 (C)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Rantakangas Merja Poncho LehRa Lehtimäki
123 1 68,333
123 1 68,333
2 Pajula Sanna Pulleron Mimmi IR Ilmajoki
118 2 65,556
118 2 65,556
3 Ahlskog Sofia Ivanhoe II NURK Uusikaarlepyy
117 3 65,000
117 3 65,000
4 Pajula Sanna Zapoved IR Ilmajoki
116 4 64,444
116 4 64,444
5 Tuomala Ina Fidelia LehRa Lehtimäki
113 5 62,778
113 5 62,778
6 Pulkkanen Miisa Amedijk'S Ida 4 Wpb JARA Jalasjärvi
109 6 60,556
109 6 60,556
7 Leikkari Henna Maranta IR Ilmajoki
108 7 60,000
108 7 60,000
8 Leikkari Merina My Boy Lollipop IR Ilmajoki
106 8 58,889
106 8 58,889
8 Shemeikka Sara Kasper ÄMR Ähtäri
106 8 58,889
106 8 58,889
10 Koski-Laulaja Sonja Justus KURAT Kurikka
105 10 58,333
105 10 58,333
11 Pajula Sanna Bonny 537 IR Ilmajoki
104 11 57,778
104 11 57,778
12 Koski-Laulaja Sonja Trump KURAT Kurikka
103 12 57,222
103 12 57,222
13 Pulkkanen Miisa My Melody JARA Jalasjärvi
102 13 56,667
102 13 56,667
14 Tuomala Ina Moskiito LehRa Lehtimäki
101 14 56,111
101 14 56,111
15 Leino Ida-Sofia Lacarno EPUR Seinäjoki
99 15 55,000
99 15 55,000
16 Hevonkoski Ida Viri-Manu IsRat Isokyrö
94 16 52,222
94 16 52,222

Hjelt Inka Scoubidou K-GR Kokkola
Ei suoritusta
Luokka 2
   Alueluokka
   Pohjanmaa

Helppo C, Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2003 Avoin aluetasolla Helppo B tai vaativammalla tasolla sijoittumattomille poni- ja junioriratsukoille (10+5) (30,25,20,15...)


Ilmoittautuneita 15, lähtöjä 13, sijoittuu 4
Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 2 (C)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Rantakangas Merja Poncho LehRa Lehtimäki
130 1 65,000
130 1 65,000
2 Leikkari Henna Maranta IR Ilmajoki
130 1 65,000
130 2 65,000
3 Tuomala Ina Fidelia LehRa Lehtimäki
129 3 64,500
129 3 64,500
4 Pajula Sanna Zapoved IR Ilmajoki
128 4 64,000
128 4 64,000
5 Ahlskog Sofia Ivanhoe II NURK Uusikaarlepyy
127 5 63,500
127 5 63,500
6 Pajula Sanna Pulleron Mimmi IR Ilmajoki
126 6 63,000
126 6 63,000
7 Pajula Sanna Bonny 537 IR Ilmajoki
125 7 62,500
125 7 62,500
8 Leikkari Merina My Boy Lollipop IR Ilmajoki
120 8 60,000
120 8 60,000
9 Pulkkanen Miisa Amedijk'S Ida 4 Wpb JARA Jalasjärvi
118 9 59,000
118 9 59,000
10 Shemeikka Sara Kasper ÄMR Ähtäri
116 10 58,000
116 10 58,000
11 Tuomala Ina Moskiito LehRa Lehtimäki
114 11 57,000
114 11 57,000
12 Leino Ida-Sofia Lacarno EPUR Seinäjoki
110 12 55,000
110 12 55,000
13 Kaivosoja Milja Sandual K-GR Kokkola
109 13 54,500
109 13 54,500

Hjelt Inka Scoubidou K-GR Kokkola
Ei suoritusta

Kaivosoja Elena Everest Bart K-GR Kokkola
Ei suoritusta

__________________________________

Seuraestekisat Ilmajoella ke 1.10.

Luokka 2. 50- 60 cm Arv. A.0.0.
1. Merina Leikkari – My Boy Lollibob, IR 0 vp
1. Mari Pajula - Pulleron Mimmi, IR 0
1. Niina Lähde – Rufus, IR 0
1. Aleksi Mehtälä – Isaac King, E-PUR 0
1. Maarit Rintanen ja Samantra,IR 0
1. Emilia Kujala – Foobia, IR 0
1. Maria Mehtälä – Darwin, E-PUR 0
1. Miisa Pulkkanen – My Melody, JaRa 0
1.
Sanna Pajula – Bonny, IR 0
1. Jenny Norrgård – Unionspeedy, MaHf 0
1. Pia Pulkkanen – Nekku, JaRa 0
1.
Henna Rankila – Charmy’s Scarlet , KuRat 0
1. Anu Vanhatalo – Preston Junior, IR 0
1. Hannele Tallgren – Herra Herman, IR 0
15. Emma Peltonen-Lady, Kurat 4
15. Emma Peltonen-Memmu, Kurat 4
15. Janni Yli-Vainio – Knut, KuRat 4
15. Arja Ala-Kauppila - Antin Poku ,IR 4
15.
Katja Sorvari – Sonori, MyRa 4
15.
Anna Puska – Lpt Caramba, KuRat 4
15. Laura Koskiniemi – Daisy, JaRa 4

Luokka 3. 70 cm tai isompi. Arv. A.0.0.
1. Anni Laulaja ja Dion, JaRa 70 cm. 0 vp
1. Maria Mehtälä – Darwin, E-PUR 70 cm 0
1. Aleksi Mehtälä – Isaac King, E-PUR 70 cm 0
1. Sanna Pajula- Pulleron Mimmi, IR 70 cm 0
1. Henna Rankila – Charmy’s Scarlet , KuRat 70 cm 0
1. Mari Pajula – Bonny, IR 70 cm 0
1. Noora Koivusalo – Mery Poppins, E-PUR 80cm 0
1. Reetta Kuivamäki – Sheherazade, E-PUR 80 cm 0
1. Eveliina Ranto – Foobia, IR 80 cm 0
1. Anne-Helen Savunen - Pimun Pella, IR 80 cm. 0
1. Eveliina Ranto – Maranta, IR 80 cm 0
1. Senni Kujala - Faraonas, E-PUR 80 cm 0
1. Maija Keurulainen –Wikaro, IR 80 cm. 0
1. Noora Koivusalo – Mery Poppins, E-PUR 90cm 0
1. Joni Koivusalo – Hertta, E-PUR 90 cm 0
1. Senni Kujala - Faraonas, E-PUR 90cm 0
1. Milla Haahka – Kafilio, JaRa 90 cm 0
1. Joni Koivusalo – Hertta, E-PUR 100 cm 0
1. Matti Sorvari – Ragnusson, MyRa 100 cm 0
1. Ida-Sofia Leino - Lassi 100 cm 0
21.
Katja Sorvari - Sonori, MyRa 70 cm. 4 vp
22.
Jenny Norrgård – Unionspeedy, MaHf 70 cm. 4
23.
Anni Laulaja ja Dion, JaRa 80 cm 4
24.
Jenny Haveri - Klinger, VaaRat 80 cm. 4
25.
Elina Hopeavuori - Leara II, IR 80 cm. 4
26.Reetta Kuivamäki – Sheherazade, E-PUR 90 cm 4
27.
Vera Erickson- Birka, VaaRat 90 cm 4
28.
Mette Uljens – Kevin, VaaRat 90 cm 4
Miisa Pulkkanen – Daisy, JaRa 70 cm hyl.
Elina Hopeavuori - Leara II , IR 80 cm hyl.
Jenny Haveri - Klinger, VaaRat 70 cm. hyl

Junnu- ja täticupin tulokset kolmannen osakilpailun jälkeen

Luokka 2. virhepisteet ja ihanneaika 44 sek. 1 vp, jokaiselta alkavalta sekuntilta
Junnut:
1.
Sanna Pajula – Bonny, 0 – 42,64 (2 vp) 8 p.
2. Merina Leikkari – My Boy Lollibob, 0-39,40 (5 vp) 5 p.
2. Niina Lähde – Rufus, 0-48,54 (5 vp) 5 p.
4. Mari Pajula - Pulleron Mimmi, 0-37,81 (7 vp) 2 p.
5. Emilia Kujala – Foobia, 0-35,50 (9 vp) 1 p.

Luokka 3. Virhepisteet ja ihanneaika 45 sek. 1 vp, jokaiselta alkavalta sekuntilta
Junnut:
1.
Mari Pajula – Bonny, 70 0-44,19 (1 vp) 10 p.
2. Sanna Pajula- Mimmi, 70 0-41,82 (4 vp) 6 p.
3. Anne-Helen Savunen - Pimun Pella, 80 0-40,73 (5 vp) 3 p.

Junnucup 3. osakilpailun jälkeen
1. Merina Leikkari - My Boy Lollipop 8+10+5=23
2.
Sanna Pajula - Bonny 10+2+8=20
3.
Mari Pajula - Pulleron Mimmi 8+8+2=18
4.Mari Pajula - Bonny IR 1+5+10=16
5.Sanna Pajula - Pulleron Mimmi IR 2+3+6=11
6.Henna Leikkari - Fillini 8+1+0=9
7. Minna Laitila - Sineke 8+0+0=8
7.Heidi Sillanpää - Grey Explosion 8+0+0=8
9. Heidi Sillanpää – Amedijk’s Ida 0+6+0=6
10.Niina Lähde – Rufus 0+0+5=5
11.Minna Laitila – Lazy Day 0+4+0=4
12. Anne-Helen Savunen – Pimun Pella 0+0+3=3
13. Emilia Kujala – Foobia 0+0+1=1
13.Eveliina Kujala - Sineke IR 1+0+0=1
13.Emma Järvinen - Amedijk’s Ida 0+1+0=1

 
______________________________________

Seurkoulukisat Ilmajoella ke 17.9.

Luokka 1. Harrasteluokan kouluohjelma

I Eveliina Ranto – My Melody, IR 121p. / ka.67,222 %
II Merina Leikkari – My Boy Lollipop, IR 120p./ ka.66,667 %
III Mari Pajula - Pulleron Mimmi, IR 117p./ ka.65,000 %
III Eveliina Ranto – Amadeia, IR 117p./ ka.65,000 %
III Heidi Sillanpää - Amedijk’s Ida, IR 117p./ka.65,000%
6. Karoliina Autioaho - Jenny II, IR 116p./ ka.64,444 %
7.
Mari Pajula - Bonny , IR 114p./ ka.63,333 %
8.
Paula Lehtisaari – Ein Eternal Love , IR 113p. / ka.62,778 %
9. Minna Laitila – Lazy Day, IR 111p./ka.61,667 %
10. Maarit Rintanen – Samantra, IR 110p./ ka.61,111 %
11. Anu Vanhatalo – Preston Junior, IR 109p./ ka.60,556 %
11. Marika Kirjava - Ramona IX, LaRat 109p./ ka.60,556 %
13. Elina Rankila – Tamaria Anyara, KuRat 105p./ ka.58,333 %
14. Emma Järvinen – Amedijk’s Ida, IR 99p./ka.55,000 %

Luokka 2. KN Special

I Eveliina Ranto – Maranta, IR 162p./ka.62,307%
II Sanna Pajula - Pulleron Mimmi, IR 160p./ka.61,538 %
3. Merina Leikkari – My Boy Lollipop, IR 159p./ka.61,153 %
3.
Sanna Pajula - Bonny, IR 159p./ka.61,153 %
5.
Henna Leikkari – Fillini, IR 155p./ka.59,615 %
6. Arja Ala-Kauppila – Antin Poku, IR 151p./ka.58,076%

Junnucup 2. osakilpailun jälkeen
1. Merina Leikkari- My Boy Lollipop 8+10=18
2. Mari Pajula- Pulleron Mimmi 8+8=16
3. Sanna Pajula- Bonny 10+2=12
4.Henna Leikkari- Fillini 8+1=9
5.Minna Laitila- Sineke 8+0=8
5.Heidi Sillanpää- Grey Explosion 8+0=8
7.
Mari Pajula- Bonny IR 1+5=6
8.
Heidi Sillanpää – Amedijk’s Ida 0+6=6
9. Sanna Pajula- Pulleron Mimmi IR 2+3=5
10. Minna Laitila –Lazy Day 0+4=4
11.Eveliina Kujala- Sineke IR 1+0=1
11. Emma Järvinen - Amedijk’s Ida 0+1=1

_______________________________________

Seurakoulukisat Kurikassa su 24.8.

Luokka 1 Harrasteluokan kouluohjelma, avoin aluetasolla kilpailemattomille ratsukoille

I Sanna Pajula Footlose III IR 126p
II Karoliina Härkki V.K. Kalle Tallitiimi 106p
III Emma Peltonen Memmu KuRat 105p
III Sonja Ahola Farinzucker KuRat 105p
5. Noora Mattsson Pikku-Muumi MyRat 104p
5. Paula Lehtisaari Ein Eternal Love IR 104p
7. Minna Olli Ilo-Lucia IR 103p
8. Eerika Peltonen Lady KuRat 102p
9. Susanna Kallio Kampraatti KuRat 100p

Luokka 2 Helppo C:2, avoin kaikille
Elocup-kouluosuus aluetasolla kilpailemattomille ratsukoille

I Sanna Pajula Bonny IR 156p C
II Terhi Kiukkonen Lento Tuuli LaRat 155p C
III Harri Kytölä Nikotus KuRat 149p
IV Karoliina Härkki V.K. Kalle Tallitiimi 148p C
IV Melina Koskinen Caramell KuRat 148p C
6. Mari Pajula Zapoved IR 144p C
7.
Mari Pajula Bonny IR 143p C
8. Sirja Koski-Laulaja Arktik KuRat 140p
9. Sonja Koski-Laulaja Justus KuRat 135p
10. Satu Lohikoski Komi KuRat 134p
11. Mari Pajula Pulleron Mimmi IR 132p C
11. Anni Kotila Kirsikka Jara 132p C
13. Paula Lehtisaari Ein Eternal Love IR 130p
13. Sonja Ahola Farinzucker KuRat 130p
15. Susanna Kallio Kampraatti KuRat 129p
15. Mari Pajula Footlose III IR 129p C
17. Noora Mattsson Pikku-Muumi MyRat 120p C
18. Jenni Marttila Hulabaloo Hallakko Jara 118p C

Elocup-kouluosuus

1. Sanna Pajula Bonny 1p
2. Terhi Kiukkonen Lento Tuuli 2p
3. Karoliina Härkki V.K. Kalle 3p
3. Melina Koskinen Caramell 3p
5. Mari Pajula Zapoved 5p
6. Mari Pajula Bonny 6p
7. Mari Pajula Pulleron Mimmi 7p
8. Anni Kotila Kirsikka 8p
9. Mari Pajula Footlose 9p
10. Noora Mattson Pikku-Muumi 10p
11. Jenni Marttila Hulabaloo Hallakko11p

Luokka 3 K.N.Special, avoin kaikille
Elocup-kouluosuus aluetasolla kilpailleille ratsukoille

I Terhi Kiukkonen Lento Tuuli LaRat 166p
II Sanna Pajula Zapoved IR 163p C
3. Sanna Pajula Pulleron Mimmi IR 159p C
4. Satu Lohikoski Komi KuRat 150p
5. Harri Kytölä Nikotus KuRat 148p

Elocup-kouluosuus

1. Sanna Pajula Zapoved 1p
2. Sanna Pajula Pulleron Mimmi 2p

Elocup - yhdistetty kilpailu este- ja kouluratsastuksessa

Esteosuus ratsastettiin 23.8. ja koulu 24.8. Aluetasolla kilpailemattomat ratsastivat osakilpailut tasolla 60cm ja helppo C sekä aluetasolla kilpailleet tasolla 80cm ja helppo B. Rajaus on lajikohtainen, eli jos ratsukko on kilpaillut aluetasolla kouluratsastuksessa mutta ei esteillä, hän osallistuu esteillä luokkaan 60cm ja koulussa luokkaan helppo B.

Säännöt: Ratsukoiden osakilpailujen tulosjärjestykset lasketaan yhteen siten, että voittaja saa yhden sijalukupisteen, toiseksi tullut kaksi jne... Yhteenlasketut sijalukupisteet (koulu + este) ratkaisevat lopullisen sijoituksen. (esim. koulu 3 + este 2 = 5 pistettä) Pienimmät sijalukupisteet saanut ratsukko on Elocupin voittaja. Jos useammalla ratsukolla on samat sijalukupisteet, niin kouluratsastuksen tulos ratkaisee sijoituksen. (Esim. Anni Ahkera koulu2 + este3 = 5 sijalukupistettä, Tiina Tomera koulu3 + este2 = 5 sijalukupistettä. Anni Ahkera voittaa, sillä sijoittui kouluratsastuksessa paremmin). (c) KuRat

Lopputulokset Elocup 2008

I Sanna Pajula Bonny 2p (kouluosuuden k.a. 70, 909%)
II Sanna Pajula Zapoved 2p (62, 696%)
III Terhi Kiukkonen Lento Tuuli 4p (70,455%)
4. Sanna Pajula Pulleron Mimmi 4p (61,154%)
5. Karoliina Härkki V.K. Kalle 6p
6. Mari Pajula Zapoved 9p
7. Melina Koskinen Caramell 11p
8. Anni Kotila Kirsikka 11p
9. Mari Pajula Bonny 12p
10. Mari Pajula Pulleron Mimmi 12p
11. Mari Pajula Footlose 16p
12. Noora Mattsson Pikku-Muumi 19p
13. Jenni Marttila Hulabaloo Hallakko JaRa 21p
Sonja Koski-Laulaja Arktik KuRat
Sirja Koski-Laulaja Justus KuRat

Kokonaiskilpailun palkintoina kolmelle parhaalle pokaalit ja
risteilylahjakortit, voittajalle Kalevala Korun Ratsumies-kaulakoru, kakkoselle
ja kolmosella Havens -rehusäkki. Osakilpailuvoittajien palkintoina
risteilylahjakortit
.

Toisen luokan palkintojen jaossa.    Kolmannen luokan ja elocupin palkintojen jako.

___________________________________

Seuraestekisat Kurikassa la 23.8.

Luokka 1, 40-50cm arv. 367.2 (A2/A2)

I Eerika Peltonen - Lady KuRat 0/0 28,26
II Sirja Koski-Laulaja - Justus KuRat 0/0 30,42
III Jenna Saarela - Caro JaRa 0/0 31,00
4.
Hanna Pihl - Axel Bones VKR 0/0 37,35
5.
Linda Mäki-Salo - Bonet MyRat 0/0 42,05
6. Jenni Marttila - Hulabaloo Hallakko JaRa 0/4 40,49
7. Beata Lehtonen - Grey Pegasos VKR 0/hyl.
8. Karoliina Härkki - V.K. Kalle TT 4 56,69
9. Noora Mattsson - Pikku-Muumi MyRat 8 61,00
hyl. Sonja Koski-Laulaja - Arktik KuRat
 
Luokka 2, 60cm, arv. 367.2 (A2/A2)
Elocup-esteosuus aluetasolla kilpailemattomille ratsukoille

I Sanna Pajula - Zapoved IR 0/0 26,64 C
II Sanna Pajula - Pulleron Mimmi IR 0/0 27,87 C
III Karoliina Härkki - V.K. Kalle TT 0/0 29,03 C
IV Mari Pajula - Zapoved IR 0/0 29,37 C
V Mari Pajula - Pulleron Mimmi IR 0/0 29,45 C
VI Sanna Lahdensuo - Rafaella LaRat 0/0 30,84
7. Terhi Kiukkonen - Virginia LaRat 0/0 31,55
8.
Mari Pajula - Bonny IR 0/0 31,59 C
9.
Mari Pajula - Footlose III IR 0/0 32,53 C
10.
Jenna Saarela - Caro JaRa 0/0 34,35
11. Melina Koskinen - Caramell KuRat 0/0 37,36 C
12. Päivi Lintala - Quick Wam MyRat 0/4 33,62
13.
Henna Rankila - Charmy's Scarlett KuRat 4 57,54
14.
Maija Pellikka - Anouk LaRat 4 59,51
15. Noora Mattsson - Pikku-Muumi MyRat 8 55,37 C
hyl. Eerika Peltonen - Lady KuRat
Sonja Koski-Laulaja - Arktik KuRat C
Sirja Koski-Laulaja - Justus KuRat C
Linda Mäkisalo - Bonet MyRat
Jenni Marttila - Hulabaloo Hallakko JaRa C
Suvi-Pauliina Suolahti - Liipoti E-PUR
Beata Lehtonen - Grey Pegasos VKR
Hanna Pihl - Axel Bones VKR
Milla Haahka - Irse JaRa

Elocup-esteosuus

1. Sanna Pajula Zapoved 1p
2. Sanna Pajula Pulleron Mimmi 2p
3. Karoliina Härkki V.K. Kalle 3p
4. Mari Pajula Zapoved 4 p
5. Mari Pajula Pulleron Mimmi 5p
6. Mari Pajula Bonny 6p
7. Mari Pajula Footlose 7p
8. Melina Koskinen Caramell 8p
9. Noora Mattsson Pikku-Muumi 9p
10. Sonja Koski-Laulaja Arktik KuRat 10p
10. Sirja Koski-Laulaja Justus KuRat 10p
10. Jenni Marttila Hulabaloo Hallakko JaRa 10p

Luokka 3, 70cm arv. 367.2 (A2/A2)

I Sanna Lahdensuo - Ruubik LaRat 0/0 30,03
II Sanna Lahdensuo - Rafaella LaRat 0/0 33,47
III Anni Kotila - Kirsikka JaRa 0/0 34,31
IV Terhi Kiukkonen - Lento Tuuli LaRat 0/0 35,96
5. Suvi-Pauliina Suolahti - Liipoti E-PUR 0/0 37,23
6. Elina Hopeavuori - Leara II IR 0/0 38,24
7. Maija Pellikka - Anouk LaRat 0/0 51,27
8. Piia Ojanperä - Quick Wam MyRat 0/4 40,33
9. Terhi Kiukkonen - Virginia LaRat 0/4 41,14
10.
Henna Rankila - Charmy's Scarlett KuRat 4 70,13
11.
Jenna Nikkinen - Vietuska IR 4 71,96
 
Luokka 4, 80cm arv. 367.2 (A2/A2)
Elocup-esteosuus aluetasolla kilpailleille ratsukoille

I Sanna Pajula - Bonny IR 0/0 26,40 C
II Terhi Kiukkonen - Lento Tuuli LaRat 0/0 29,67 C
III Anni Kotila - Kirsikka JaRa 0/0 30,37 C
4. Sanna Lahdensuo - Ruubik LaRat 0/0 30,70
5. Elina Hopeavuori - Leara II IR 0/0 32,44
6. Sanna Pajula - Footlose III IR 4 46,22
7. Jenna Nikkinen - Vietuska IR 4 50,81
8. Milla Haahka - Kafilio JaRa 4 51,72

Elocup-esteosuus

1. Sanna Pajula Bonny 1p
2. Terhi Kiukkonen Lento Tuuli 2p
3. Anni Kotila Kirsikka 3p  

Maija ja Mimmi    Maija ja Pipsa    Sanna ja Futu   Palkintojen jaossa. Vas: Sanna ja Futu, Karoliina ja Kalle, Maija ja Mimmi.

________________________________

Alue-estekisat Ylistarossa 9.8.

Luokka 1
   Alueluokka
   Pohjanmaa

80cm arv. 367.1.(A2/A2) (10+0)(25,20,15...) Avoin kaikille.

 

Ilmoittautuneita 41, lähtöjä 41, sijoittuu 10

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Pedersöre

0

54,66

0

27,28

 

2

Laulaja Anni

Dion

JARA

Jalasjärvi

0

50,94

0

27,88

 

3

Ventelä Sarita

Kuu

JARA

Jalasjärvi

0

53,85

0

28,56

 

4

Karjalainen Tanja

Tirsku

EPUR

Seinäjoki

0

54,57

0

29,06

 

5

Rissanen Tiia

Triinu

EPUR

Seinäjoki

0

48,03

0

29,43

 

6

Kotanen-Lönnroos Katja

Emma III

VAARAT

Vaasa

0

49,49

0

29,81

 

7

Koskiniemi Laura

Clara

JARA

Jalasjärvi

0

51,12

0

30,25

 

8

Suolahti Suvi-Pauliina

T.R. Rosmarin

EPUR

Seinäjoki

0

54,73

0

31,32

 

9

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

0

53,64

0

31,35

 

10

Lönnroos Ella-Noora

Emma III

VAARAT

Vaasa

0

50,08

0

31,50

 

11

Koivusalo Joni

Suzi Quatro

EPUR

Seinäjoki

0

53,55

0

31,84

 

12

Nuottivaara Piia

Goldens

EPUR

Seinäjoki

0

58,96

0

33,66

 

13

Kiikka Anne-Maria

Alison

MYRA

Nurmo

0

54,44

0

34,03

 

14

Kujala Senni

Faraonas

EPUR

Seinäjoki

0

63,18

0

35,34

 

15

Alanco Tiia

Mandy Nld 1843

KSR

Kristiinankaupunki

0

57,96

0

38,75

 

16

Koivula Laura

Cadiz Ramazzotti

IR

Ilmajoki

0

56,56

0

40,06

 

17

Kotila Anni

Queue De Cerise

JARA

Jalasjärvi

0

56,01

0

41,75

 

18

Forsell Eva-Lena

Legato

NHV

Kruunupyy

0

62,26

0

45,97

 

19

Wikman Anna

Carnemirie F

VH

Vaasa

0

67,12

0

50,32

 

20

Marttila Jenni

Antin Poku

IR

Ilmajoki

0

57,07

4

33,72

 

21

Henriksson Malin

Elter

FäR

Pietarsaari

0

56,67

4

34,31

 

22

Nylund Alexandra

Klockas Denethor

VAARAT

Vaasa

0

55,00

4

34,81

 

23

Tynjälä Ansa

T.R. Rosmarin

LaRat

Nurmo

0

51,03

4

38,31

 

24

Takala Anniina

Stuifduin's Julian

EPUR

Seinäjoki

0

53,11

4

40,66

 

25

Rajasalo Sara

Kitin Suhina

IKARAT

Ikaalinen

0

55,03

11

64,57

 

26

Nykänen Jennie

Vicky van De Bieheide

NHV

Kruunupyy

0

53,48

Hylätty

 

 

26

Sandelin Charlotta

Lucky Laptop

EPUR

Seinäjoki

0

56,76

Hylätty

 

 

28

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

4

48,91

 

 

 

29

Raja-Aho Jennika

Shakiira

AR

Alavus

4

55,59

 

 

 

30

Lehtolainen Ulla

Afers

MYRat

Karijoki

4

57,98

 

 

 

31

Rissanen Tiia

Sophie

EPUR

Seinäjoki

4

60,67

 

 

 

32

Viitala Henriikka

Zaha Du Rumba

KARS

Kauhava

4

60,79

 

 

 

33

Marttila Jenni

Hookan

IR

Ilmajoki

4

61,03

 

 

 

34

Irjala Amanda

Ametyst

MYRat

Karijoki

4

62,30

 

 

 

35

Haahka Milla

Palmena

JARA

Jalasjärvi

4

64,22

 

 

 

36

Myllymäki Anna

Madeleine

LaRat

Nurmo

4

65,45

 

 

 

37

Viitanen Ida

Visar

VAARAT

Vaasa

4

66,92

 

 

 

38

Taipale Henrietta

Ashfield Pebbledash

LehRa

Lehtimäki

4

66,97

 

 

 

39

Raatikainen Tarleena

Poika-Rallaus

EPUR

Seinäjoki

8

65,29

 

 

 

40

Tuomaala Jasmin

Emiir

VAARAT

Vaasa

8

71,46

 

 

 

41

Keurulainen Maija

Wikaro

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

Luokka 2b
   Alueluokka
   Pohjanmaa

90cm arv. 367.1(A2/A2) (10+0) (30,25,20,15...) Avoin ratsukoille, jotka eivät osallistu luokkaan 2a.

 

Ilmoittautuneita 35, lähtöjä 35, sijoittuu 8

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Laulaja Anni

Dion

JARA

Jalasjärvi

0

67,76

0

29,59

 

2

Paalanen Anne

Elsassin

LaRat

Nurmo

0

71,52

0

31,68

 

3

Suolahti Suvi-Pauliina

Lucky Laptop

EPUR

Seinäjoki

0

70,80

0

31,88

 

3

Wikman Anna

Animma Céleste 1851

VH

Vaasa

0

79,99

0

31,88

 

5

Elenius Enina

Klockas Andante

NURK

Uusikaarlepyy

0

72,71

0

33,10

 

7

Kujala Senni

Faraonas

EPUR

Seinäjoki

0

67,43

0

33,62

 

8

Koivula Laura

Vilagro

IR

Ilmajoki

0

64,21

0

33,75

 

9

Luukko Anu

Jack De Pepper

LaRat

Nurmo

0

67,43

0

34,72

 

10

Villanen Susanna

Orhidee S

MYRA

Nurmo

0

69,33

0

36,97

 

11

Ranto Eveliina

My Melody

IR

Ilmajoki

0

68,68

0

37,87

 

12

Haapoja Jouko

Spanggårds' Le Figaro

K-GR

Kokkola

0

79,14

0

43,53

 

13

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

0

62,37

4

39,19

 

14

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

65,17

4

41,44

 

15

Forsell Eva-Lena

Legato

NHV

Kruunupyy

0

71,42

4

44,37

 

16

Nuottivaara Piia

Goldens

EPUR

Seinäjoki

0

73,15

4

48,22

 

17

Nykänen Jennie

Vicky van De Bieheide

NHV

Kruunupyy

0

65,37

8

44,03

 

18

Pilke Nina

Valetta

VAARAT

Vaasa

0

71,47

Hylätty

 

 

18

Takala Anniina

Stuifduin's Julian

EPUR

Seinäjoki

0

66,11

Hylätty

 

 

20

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Pedersöre

4

63,30

 

 

 

21

Myllymäki Anna

Madeleine

LaRat

Nurmo

4

67,00

 

 

 

22

Koivula Laura

Rodija

IR

Ilmajoki

4

70,82

 

 

 

23

Lehtolainen Ulla

Afers

MYRat

Karijoki

4

73,61

 

 

 

24

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

4

74,05

 

 

 

25

Akseli Merja

Flabbergast Swirl

MYRat

Karijoki

4

75,47

 

 

 

26

Marttila Essi

Shymoon

JTEAM

Kauhajoki

4

75,55

 

 

 

27

Nylund Sofia

Calimero III

VKR

Korsnäs

4

77,02

 

 

 

28

Övergaard Tove

Malin

NURK

Uusikaarlepyy

5

81,52

 

 

 

29

Kotila Anni

Queue De Cerise

JARA

Jalasjärvi

8

73,47

 

 

 

30

Alanco Tiia

Mandy Nld 1843

KSR

Kristiinankaupunki

Hylätty

 

 

 

 

30

Haahka Milla

Palmena

JARA

Jalasjärvi

Hylätty

 

 

 

 

30

Henriksson Malin

Elter

FäR

Pietarsaari

Hylätty

 

 

 

 

30

Koivula Laura

Cadiz Ramazzotti

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

30

Nylund Sofia

Monic

VKR

Korsnäs

Hylätty

 

 

 

 

30

Taipale Henrietta

Ashfield Pebbledash

LehRa

Lehtimäki

Hylätty

 

 

 

 

30

Viitala Henriikka

Zaha Du Rumba

KARS

Kauhava

Hylätty

 

 

 

 

Pipsa    Pipsa    Palkintojen jaossa.   Futu 90 cm:n muurilla    Futu

____________________________________

Alue-estekisat Seinäjoella su 27.7.

Luokka 1
   Alueluokka
   Pohjanmaa

80cm arv. 367.2 (A2/A2) (5+5) (30,20,15...)
Avoin ratsukoille jotka eivät starttaa luokissa 3, 4 ja 5

 

Ilmoittautuneita 57, lähtöjä 54, sijoittuu 12

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

63,18

0

25,53

 

2

Ventelä Sarita

Kuu

JARA

Jalasjärvi

0

64,78

0

26,31

 

3

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

0

57,53

0

26,50

 

4

Rissanen Tiia

Triinu

EPUR

Seinäjoki

0

60,47

0

26,60

 

5

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Pedersöre

0

65,53

0

26,81

 

6

Munsin Christel

Sangrija

NURK

Uusikaarlepyy

0

64,71

0

27,56

 

7

Rissanen Tiia

Sophie

EPUR

Seinäjoki

0

59,85

0

27,59

 

8

Laulaja Anni

Dion

JARA

Jalasjärvi

0

62,29

0

27,97

 

9

Karjalainen Tanja

Tirsku

EPUR

Seinäjoki

0

64,50

0

28,18

 

10

Viitala Henriikka

Zaha Du Rumba

KARS

Kauhava

0

69,16

0

28,28

 

11

Marttila Jenni

Antin Poku

IR

Ilmajoki

0

60,41

0

28,69

 

12

Karjalainen Tanja

Palmena

EPUR

Seinäjoki

0

58,37

0

28,88

 

13

Nordström Matilda

Sypri

J-PR

Pietarsaari

0

66,19

0

30,07

 

14

Tuomala Sara

Fidelia

LehRa

Lehtimäki

0

61,25

0

30,38

 

15

Lönnroos Ella-Noora

Emma III

VAARAT

Vaasa

0

58,53

0

30,40

 

16

Huttunen Hillevi

Lord Mayor

AR

Alavus

0

61,60

0

31,40

 

17

Perälampi Linda

Aristoteles

AR

Alavus

0

70,75

0

31,46

 

18

Nylund Alexandra

Klockas Denethor

VAARAT

Vaasa

0

65,22

0

32,72

 

19

Sandelin Charlotta

Lucky Laptop

EPUR

Seinäjoki

0

57,60

0

34,75

 

20

Saari Lotta

Fuska

LaRat

Nurmo

0

75,28

1

52,37

 

21

Leppäniemi Sari

Sunrises Parade

PeRa

Veteli

0

69,94

4

32,21

 

22

Tuomala Sara

Moskiito

LehRa

Lehtimäki

0

68,06

4

35,13

 

23

Viitanen Ida

Visar

VAARAT

Vaasa

0

67,88

4

41,68

 

24

Kuivamäki Reetta

Sheherazade 446 NF

EPUR

Seinäjoki

0

64,87

4

42,94

 

25

Pulkkanen Miisa

Barbi

JARA

Jalasjärvi

0

73,22

4

44,00

 

26

Rajakorpi Wilma

Akord

LaRat

Nurmo

0

77,65

7

60,43

 

27

Valli Annastiina

Madeleine

LaRat

Nurmo

0

71,82

12

49,34

 

28

Koivusalo Joni

Suzi Quatro

EPUR

Seinäjoki

4

58,31

 

 

 

29

Lehtinen Janika

Narietti

PRS

Parkano

4

58,69

 

 

 

30

Kujala Senni

Faraonas

EPUR

Seinäjoki

4

65,62

 

 

 

31

Perälampi Linda

Katthöls Goliat

AR

Alavus

4

66,43

 

 

 

32

Losvik Eirin

Orchis Fragans

NURK

Uusikaarlepyy

4

66,97

 

 

 

33

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

4

68,06

 

 

 

34

Kaappola Mira

Airiin

JARA

Jalasjärvi

4

70,41

 

 

 

35

Takala Anniina

Stuifduin's Julian

EPUR

Seinäjoki

4

78,15

 

 

 

36

Fredriksson Lotta

Pyrayoes

J-PR

Pietarsaari

4

78,75

 

 

 

37

Taipale Henrietta

Ashfield Pebbledash

LehRa

Lehtimäki

4

80,57

 

 

 

38

Koskiniemi Laura

Clara

JARA

Jalasjärvi

6

93,47

 

 

 

39

Akseli Merja

Flabbergast Swirl

MYRat

Karijoki

Hylätty

 

 

 

 

39

Björkman Ida

Ayla

NURK

Uusikaarlepyy

Hylätty

 

 

 

 

39

Granroth Sabina

Tavast Misty

J-PR

Pietarsaari

Hylätty

 

 

 

 

39

Keurulainen Maija

Wikaro

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

39

Knip Agneeta

Orhidee S

VH

Vaasa

Hylätty

 

 

 

 

39

Kotanen-Lönnroos Katja

Prins Anton

VAARAT

Vaasa

Hylätty

 

 

 

 

39

Kotila Anni

Queue De Cerise

JARA

Jalasjärvi

Hylätty

 

 

 

 

39

Kujala Elina

Hemmon Hetki

KURAT

Kurikka

Hylätty

 

 

 

 

39

Laakso Elina

Cadiz Ramazzotti

KURAT

Kurikka

Hylätty

 

 

 

 

39

Lehtolainen Ulla

Afers

MYRat

Karijoki

Hylätty

 

 

 

 

39

Nikkanen Alex

Arax

K-GR

Kokkola

Hylätty

 

 

 

 

39

Savunen Anne-Helen

Ein Eternal Love

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

39

Sourander Fredrika

Caballo

K-GR

Kokkola

Hylätty

 

 

 

 

39

Tynjälä Ansa

T.R. Rosmarin

LaRat

Nurmo

Hylätty

 

 

 

 

39

Viitala Hanna-Mari

Mr Premier

KARS

Kauhava

Hylätty

 

 

 

 

39

Wikman Anna

Carnemirie F

VH

Vaasa

Hylätty

 

 

 

 

Luokka 2
   Alueluokka
   Pohjanmaa

90cm arv.367.1 (A2/A2)(5+5)(30,25,20,15...)
Avoin kaikille. Joukkuemestaruusluokka

 

Ilmoittautuneita 66, lähtöjä 63, sijoittuu 14

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Kaipainen Mari

Tamina Bastina Larino

MYRA

Nurmo

0

54,63

0

35,62

 

2

Koivusalo Noora

Mery Poppins

EPUR

Seinäjoki

0

50,84

0

36,06

 

3

Rikala Maria

Claudia II

KURAT

Kurikka

0

54,94

0

36,31

 

4

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

57,50

0

37,75

 

5

Kuivamäki Reetta

Sheherazade 446 NF

EPUR

Seinäjoki

0

59,47

0

37,82

 

6

Sipiläinen Sani

V.V.Konrad

LehRa

Lehtimäki

0

52,16

0

37,94

 

7

Hotti Ronja

Uniek Utopia

AR

Alavus

0

60,90

0

39,34

 

8

Lahdensuo Sanna

Lambert

LaRat

Nurmo

0

55,90

0

39,37

 

9

Vainionpää Riina

Willin Oskari

IR

Ilmajoki

0

59,32

0

39,85

 

10

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

0

59,93

0

42,15

 

11

Haapoja Jouko

Spanggårds' Le Figaro

K-GR

Kokkola

0

71,75

0

50,68

 

12

Laulaja Anni

Dion

JARA

Jalasjärvi

0

62,25

0

53,22

 

13

Mäki-Opas Virpi

Amareto

LehRa

Lehtimäki

0

66,37

0

54,25

 

14

Lähdesmäki Liisa

Elsassin

LaRat

Nurmo

0

57,69

4

29,85

 

15

Kaappola Mira

Airiin

JARA

Jalasjärvi

0

60,65

4

35,91

 

16

Karjalainen Tanja

Tirsku

EPUR

Seinäjoki

0

57,81

4

39,34

 

17

Koivusalo Joni

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

54,41

4

41,44

 

18

Koivula Laura

Jam

IR

Ilmajoki

0

59,22

4

41,72

 

19

Viitala Henriikka

Zaha Du Rumba

KARS

Kauhava

0

53,19

4

42,56

 

20

Marttila Jenni

Antin Poku

IR

Ilmajoki

0

57,60

8

47,47

 

21

Slussnäs Viveca

Höbe III

NURK

Uusikaarlepyy

0

59,31

8

50,21

 

22

Haapamäki Elina

Meggy

VH

Vaasa

0

55,66

8

50,47

 

23

Elenius Enina

Klockas Andante

NURK

Uusikaarlepyy

0

61,72

Hylätty

 

 

23

Latvala Essi

Roela

JARA

Jalasjärvi

0

57,63

Hylätty

 

 

25

Elopuro Emma

Micander Junior

VH

Vaasa

4

,00

 

 

 

26

Haveri Jenny

Fleur De Mai

VAARAT

Vaasa

4

48,81

 

 

 

27

Tuomala Sara

Fidelia

LehRa

Lehtimäki

4

53,40

 

 

 

28

Biskop Emilia

Lotoss II

K-GR

Kokkola

4

53,97

 

 

 

29

Björkman Ida

Ayla

NURK

Uusikaarlepyy

4

54,53

 

 

 

30

Kaipainen Mari

Taajanprinssi

MYRA

Nurmo

4

54,75

 

 

 

31

Kujala Senni

Faraonas

EPUR

Seinäjoki

4

55,16

 

 

 

32

Wikman Jonna

Animma Céleste 1851

VH

Vaasa

4

58,82

 

 

 

33

Knip Agneeta

Orhidee S

VH

Vaasa

4

59,59

 

 

 

34

Akseli Merja

Flabbergast Swirl

MYRat

Karijoki

4

59,71

 

 

 

35

Viitala Hanna-Mari