Kilpailut 2007

Paluu etusivulle.

Seuranmestaruuskoulukisat Ilmajoella sunnuntaina 18.12.

Luokka 1. Helppo Ö. Avoin aloitteleville ratsukoille
I Eveliina Ranto - Aamu, IR 74 p.
2. Sanna Pajula - Tosi-Ässä, IR 61 p.
3. Minna Olli - Ilo-Lucia, IR 57 p.

Luokka 2. C-merkki. Avoin kaikille
I Henna Leikkari - Fillini, IR (jun.mest) 126 p. (70,00 %)
II Sanna Pajula - Zapoved, IR (jun.mest) 125 p. (69,44 %)
III Heidi Sillanpää - Amedijk's Ida, IR (jun.mest) 113 p. (62,78 %)
IV Merina Leikkari - Amedijk's Ida, IR (jun.mest) 112 p. (62,22 %)
5. Minna Laitila - Sineke, IR (jun.mest) 111 p. (61,67 %)
5. Mari Pajula - Zapoved, IR (jun.mest) 111 p. (61,67%)
7. Maarit Rintanen - Samantra, IR (sen.mest) 101 p. (56,11 %)
8. Anu Ranto - Ibalia V, IR (sen.mest) 98 p. (54,44 %)
9. Maria Kauppila - Sineke, IR (jun.mest) 94 p. (52,22 %)
10. Eveliina Kujala - Sinderella, IR (jun.mest) 93 p. (51,67 %)
11. Eveliina Ranto - My Melody, IR (sen.mest) 88 p. (48,89 %)

Luokka 3. B-merkki. Avoin kaikille
I Henna Leikkari - Fillini, IR 139 p. (60, 44 %)

Luokka 4. A-merkki. Avoin kaikille
I Pirjo Tammela - Chiaroscuro, IR (sen.mest) 181 p. (67,04 %)
2. Heli Stenius - Rillun Roope, IR (sen.mest) 158 p. (58,52 %)


Juniorikoulumestaruus
I Henna Leikkari - Fillini, IR 126 p. (70,00 %)
II Sanna Pajula - Zapoved, IR (jun.mest) 125 p. (69,44 %)
III Heidi Sillanpää - Amedijk's Ida, IR (jun.mest) 113 p. (62,78 %)

Seniorikoulumestaruus
I Pirjo Tammela - Chiaroscuro, IR (sen.mest) 181 p. (67,04 %)
II Heli Stenius - Rillun Roope, IR (sen.mest) 158 p. (58,52 %)
III Maarit Rintanen - Samantra, IR (sen.mest) 101 p. (56,11 %)

________________________________________________________________

Aluekoulukisat Ilmajoella sunnuntaina 10.11.

Luokka 1
   Alueluokka
   Pohjanmaa

Tutustumisluokan kouluohjelma 2003, (10+0)(25,20,15...)
Avoin 4-vuotiaille hevosille ja ratsukoille, jotka eivät ole sijoittuneet aluetasolla.


Ilmoittautuneita 9, lähtöjä 9, sijoittuu 3
Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 1 (H)
Pisteet Sija %
Tuomari 2 (C)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Liuko Minttu Meggy VH Vaasa
129 2 64,500
131 1 65,500
260 1 65,000
2 Ranto Eveliina Gardemeister IR Ilmajoki
135 1 67,500
124 5 62,000
259 2 64,750
3 Pentinmäki Terhi Cadiz Ramazzotti KURAT Kurikka
121 3 60,500
128 2 64,000
249 3 62,250
4 Mäenpää Eija Sidnejs KURAT Kurikka
117 7 58,500
128 2 64,000
245 4 61,250
4 Pajula Sanna Zapoved IR Ilmajoki
119 6 59,500
126 4 63,000
245 4 61,250
6 Ranto Eveliina Amedijk's Ida 4 Wpb IR Ilmajoki
120 5 60,000
124 5 62,000
244 6 61,000
6 Tammela Pirjo Salmiakki IR Ilmajoki
121 3 60,500
123 7 61,500
244 6 61,000
8 Kujala Laura Varjoaika MYRat Karijoki
116 8 58,000
120 8 60,000
236 8 59,000
9 Pajula Sanna Lukas III IR Ilmajoki
113 9 56,500
113 9 56,500
226 9 56,500
Tuomariluettelo
1 (H) Mansikkamäki Taina
2 (C) Heroja Aino
Luokka 2
   Alueluokka
   Pohjanmaa

K.N-Special,
(10+0)(30,25,20,15...)
Avoin ratsukoille, jotka eivät ole sijoittuneet aluetasolla Helppo B tai vaikeammissa luokissa vuonna 2007.
Paras suomenhevonen palkitaan erikseen.


Ilmoittautuneita 8, lähtöjä 7, sijoittuu 3
Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 3 (H)
Pisteet Sija %
Tuomari 4 (C)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Esch Hanna Pilven Lento NäR Närpiö
157 2 60,385
169 1 65,000
326 1 62,692
2 Liuko Minttu Meggy VH Vaasa
159 1 61,154
165 2 63,462
324 2 62,308
3 Soininen Piia Zapoved IR Ilmajoki
156 3 60,000
165 2 63,462
321 3 61,731
4 Tammela Pirjo Salmiakki IR Ilmajoki
154 4 59,231
159 4 61,154
313 4 60,192
5 Pentinmäki Terhi Cadiz Ramazzotti KURAT Kurikka
153 5 58,846
159 4 61,154
312 5 60,000
6 Leikkari Henna Fillini IR Ilmajoki
151 6 58,077
155 6 59,615
306 6 58,846
7 Kujala Laura Varjoaika MYRat Karijoki
149 7 57,308
154 7 59,231
303 7 58,269

Soininen Piia Lukas III IR Ilmajoki

Ei suoritusta
Tuomariluettelo
3 (H) Mansikkamäki Taina
4 (C) Heroja Aino

 

______________________________________________

Alue-estekisat Ilmajoella lauantaina 4.11.

Luokka 2b
   Alueluokka
   Pohjanmaa

80cm arv. 367.2(A2/A2)
(10+0) (25,20,15...)
Avoin ratsukoille, jotka eivät ole saaneet hyväksyttyä suoritusta aluetason 100cm:n luokasta

 

Ilmoittautuneita 11, lähtöjä 10, sijoittuu 3

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

52,79

0

22,18

2

Asp Annika

Musty

MYRA

Hyllykallio

0

55,54

0

22,53

3

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

0

51,58

0

23,75

4

Laakso Elina

Nikotus

KURAT

Myllysalo

0

57,94

4

24,75

5

Myllykangas Maarit

Garsas

FäR

Furuholmen

0

53,75

4

33,93

6

Raatikainen Tarleena

Barbi

ÄhtU

Ähtäri

4

61,59

 

 

7

Peltokangas Veera

Gremlin Of Houston

PeRa

Teerijärvi

4

72,16

 

 

8

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Esse

8

58,50

 

 

9

Kari Mari

Kustav Armand

LaRat

Seinäjoki

8

60,47

 

 

 

Komppa Sanni

Hilsun Hissukko

LaRat

Seinäjoki

Hylätty

 

 

 

Luokka 3
   Alueluokka
   Pohjanmaa

90cm arv. 367.2(A2/A2)
(10+0) (30,25,20,15...)
Avoin kaikille

 

Ilmoittautuneita 36, lähtöjä 32, sijoittuu 8

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Rissanen Topi

Triinu

EPUR

Seinäjoki

0

47,93

0

23,03

2

Sauna-Aho Mirva

Papric

PER

Jakobstad

0

46,78

0

23,84

3

Ranto Eveliina

Amedijk's Ida 4 Wpb

IR

Ilmajoki

0

52,34

0

27,22

4

Lähdesmäki Liisa

Lindassin

LaRat

Seinäjoki

0

50,78

0

27,66

5

Kokko Niina

Anisia Ger 1893

LaRat

Seinäjoki

0

51,00

0

27,94

6

Ventelä Sarita

Lavendel III 2199

JARA

Jalasjärvi

0

48,69

0

28,62

7

Leino Ida-Sofia

Millenium

EPUR

Seinäjoki

0

51,47

0

28,87

8

Lahdensuo Sanna

Irene II

LaRat

Seinäjoki

0

54,84

0

30,40

9

Koivusalo Joni

Maskerade

EPUR

Seinäjoki

0

50,25

0

30,81

10

Rissanen Topi

Towalda

EPUR

Seinäjoki

0

48,88

0

34,22

11

Erkkilä Noora

Ramoon

MYRA

Hyllykallio

0

51,81

0

34,59

12

Ranto Eveliina

Ibalia V 2228

IR

Ilmajoki

0

55,94

0

34,94

13

Koivusalo Joni

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

45,78

4

25,72

14

Siren Karin

Tittle Tom

FäR

Furuholmen

0

48,75

4

28,20

15

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

0

47,16

4

28,35

15

Pellikka Maija-Riikka

Nasi

SERA

Soini

0

52,50

4

28,35

17

Rikala Maria

Claudia II

KURAT

Myllysalo

0

48,03

4

35,94

18

Lähdesmäki Liisa

Kampraatti

LaRat

Seinäjoki

0

47,97

8

42,19

19

Kalemaa Anne-Mari

Sarlote

KURAT

Myllysalo

4

49,19

 

 

20

Laakso Elina

Nikotus

KURAT

Myllysalo

4

49,72

 

 

21

Pulli Henrik

Bazzo

MYRat

Kristiinankaupun

4

61,59

 

 

22

Kujala Elina

Hemmon Hetki

MYRat

Kristiinankaupun

4

61,72

 

 

23

Erkkilä Noora

Pantse R

MYRA

Hyllykallio

4

62,63

 

 

24

Enlund Emma

Cardinal

EssRy

Esse

8

60,00

 

 

25

Kiikka Kaisa

Alison

MYRA

Hyllykallio

8

62,69

 

 

 

Haahka Milla

Palmena

JARA

Jalasjärvi

Hylätty

 

 

 

 

Henriksson Malin

Elter

FäR

Furuholmen

Hylätty

 

 

 

 

Isotalo Petra

Varsavjanka

LaRat

Seinäjoki

Hylätty

 

 

 

 

Marttila Essi

Shymoon

JTEAM

Kauhajoki

Hylätty

 

 

 

 

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

Pulkkanen Miisa

J.N.Jaromic

JARA

Jalasjärvi

Hylätty

 

 

 

 

Ranto Eveliina

Gardemeister

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

_____________________________________________________

Alue-estekisat Seinäjoella lauantaina 1.9.

Luokka I: 70 cm, 367.2 (A2/A2) seuraluokka

1. Noora Koivusalo                Mery Poppins                           E-PUR
2. Sanna Pajula                      Lukas III                                     IR 
... 16. 

Maija ja Susakin selvisivät radasta ehjin nahoin.
Tuloksia ei löytynyt mistään ja enempää ei muistettu. 

Luokka 2
   Alueluokka
   Pohjanmaa

80cm arv. 367.2 (A2/A2) Prix de EV Eläin- ja Vapaa-ajantarvike. Avoin kaikille. Ponit lähtevät luokan alussa lyhennetyin sarjavälein. (6+6) Esinepalkinnot.

 

Ilmoittautuneita 38, lähtöjä 37, sijoittuu 9




 

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

1

Nylund Sofia

Monic

VKR

Korsnäs

0

63,33

0

25,60

 

2

Ruohola Anna

Pia III

EPUR

Seinäjoki

0

55,44

0

25,69

 

3

Ulfvens Annika

Peggy Sue

TAR

Espoo

0

62,78

0

25,70

 

4

Koivusalo Joni

Tovaritsch

EPUR

Seinäjoki

0

57,38

0

26,24

 

5

Rikala Maria

Claudia II

KURAT

Kurikka

0

60,81

0

26,83

 

6

Sipiläinen Sani

V.V.Konrad

LehRa

Lehtimäki

0

67,67

0

26,89

 

7

Lahdensuo Sanna

Emma

LaRat

Nurmo

0

66,09

0

26,99

 

8

Ahlholm Mia

R.R. Peluri

VKR

Korsnäs

0

77,31

0

28,11

 

9

Nylund Sofia

Calimero III

VKR

Korsnäs

0

68,44

0

28,22

 

10

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

0

63,38

0

28,34

 

11

Hakala Aino-Maria

Monton Rölli-Poika

LaRat

Nurmo

0

60,65

0

28,53

 

12

Hotti Ronja

Uniek Utopia

AR

Alavus

0

69,63

0

29,20

 

13

Peltonen Kristiina

Tähti-Suike

KURAT

Kurikka

0

70,00

0

31,12

 

14

Taipale Henrietta

Ashfield Pebbledash

LehRa

Lehtimäki

0

65,06

0

31,38

 

15

Jyllilä Mervi

Hurman Hurina

KURAT

Kurikka

0

65,32

0

32,25

 

16

Korpikari Rinna

Klette Ks

VH

Vaasa

0

67,62

0

33,00

 

17

Liuko Minttu

Juurikan Tähkä

VH

Vaasa

0

66,25

0

34,53

 

18

Ranto Eveliina

Gardemeister

IR

Ilmajoki

0

67,31

0

40,22

 

19

Soininen Piia

Lukas III

IR

Ilmajoki

0

77,04

0

48,39

 

20

Kiikka Kaisa

Alison

MYRA

Hyllykallio

0

66,72

4

32,96

 

21

Hämeenniemi Juuso

Hilan Vinka

LehRa

Lehtimäki

4

58,31

 

 

 

22

Salo Mirka

Jade

EPUR

Seinäjoki

4

60,66

 

 

 

23

Ollqvist Hanna

Glenn Casey

NHV

Kruunupyy

4

60,78

 

 

 

24

Rissanen Topi

Sophie

EPUR

Seinäjoki

4

63,00

 

 

 

25

Kengo Martina

Sison

NURK

Uusikaarlepyy

4

63,59

 

 

 

26

Huhtamäki Essi

Rebell Hard

SERA

Soini

4

68,47

 

 

 

27

Järvenpää Sofia

Välkyn Viivi

MYRA

Hyllykallio

4

69,37

 

 

 

28

Soininen Piia

Footlose III

IR

Ilmajoki

4

74,10

 

 

 

29

Marttila Essi

Shymoon

JTEAM

Kauhajoki

4

75,78

 

 

 

30

Mäki-Paavola Kirsti

Ankeliena

KURAT

Kurikka

8

66,09

 

 

 

31

Teir-Siltanen Anne

Lamie Fw

Korsholms

Mustasaari

8

72,15

 

 

 

32

Hakala Aino-Maria

Madeleine

LaRat

Nurmo

8

92,97

 

 

 

33

Koponen Outi

Kurgans

OXERI

Saarijärvi

Hylätty

 

 

 

 

33

Kujala Emilia

Foobia

IR

Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

 

33

Peltokangas Veera

Gremlin Of Houston

PeRa

Veteli

Hylätty

 

 

 

 

33

Pulkkanen Miisa

J.N.Jaromic

JARA

Jalasjärvi

Hylätty

 

 

 

 

33

Rautamo Ellen

Feline 531 NF

NURK

Uusikaarlepyy

Hylätty

 

 

 

Luokka 3b
   Alueluokka
   Pohjanmaa

90cm arv. A.2.0 Prix de Seinäjoen Lasipalvelu Oy. Avoin kaikille. Ponit lähtevät luokan alussa lyhennetyin sarjavälein. (6+6) (30,25,20,15...)

 

Ilmoittautuneita 25, lähtöjä 25, sijoittuu 6

Sija

Ratsastaja

Ratsu

Seura

Seuran kotipaikka

 

 

1

Lahdensuo Sanna

Emma

LaRat

Nurmo

0

50,43

 

2

Lahdensuo Sanna

Orhidee

LaRat

Nurmo

0

53,00

 

3

Pellikka Maija-Riikka

Nasi

SERA

Soini

0

55,27

 

4

Mäkelä Heini

Alhambra

AR

Alavus

0

56,32

 

5

Koivula Kitty

Freezia

VH

Vaasa

0

56,60

 

6

Vehniä Emma

Chantal H

AR

Alavus

0

64,19

 

7

Rissanen Topi

Towalda

EPUR

Seinäjoki

0

71,78

 

8

Ulfvens Annika

Peggy Sue

TAR

Espoo

4

51,63

 

9

Järvenpää Sofia

Välkyn Viivi

MYRA

Hyllykallio

4

54,81

 

10

Pajula Sanna

Footlose III

IR

Ilmajoki

4

57,31

 

11

Ollqvist Hanna

Glenn Casey

NHV

Kruunupyy

4

60,38

 

12

Koivula Camilla

Lord Oliver

VH

Vaasa

4

62,09

 

13

Pajula Sanna

Bonny 537

IR

Ilmajoki

4

62,22

 

14

Pihlaja Matleena

Merle

LehRa

Lehtimäki

4

62,47

 

15

Kengo Martina

Sison

NURK

Uusikaarlepyy

4

64,19

 

16

Takala Tiina

Gigo

NURK

Uusikaarlepyy

5

75,54

 

17

Salo Mirka

Jade

EPUR

Seinäjoki

8

49,46

 

18

Hakala Aino-Maria

Madeleine

LaRat

Nurmo

8

74,16

 

19

Peltonen Kristiina

Tähti-Suike

KURAT

Kurikka

12

66,97

 

20

Koponen Outi

Granda

OXERI

Saarijärvi

12

103,09

 

21

Ulfvens Annika

R.R. Peluri

TAR

Espoo

19

85,22

 

22

Knip Agneeta

Orhidee S

VH

Vaasa

Hylätty

 

 

22

Manner Riitta

Ten May Yasshin

KSUR

Kokkola

Hylätty

 

 

22

Pihlaja Matleena

Capri

LehRa

Lehtimäki

Hylätty

 

 

22

Haahka Milla

Palmena

JARA

Jalasjärvi

Hylätty

 

 

Piia ja Futu    Sanna ja Pipsa    Sanna ja Futu    Piia ja Luka

_______________________________________________

Alue-estekisat Ylistarossa sunnuntaina 12.8.

Luokka I: 80cm arv. 367.1 (A1/A2)

Sija

Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka

1

Salo Mirka Jade EPUR Seinäjoki

0

60,59

0

28,56

2

Rissanen Topi Sophie EPUR Seinäjoki

0

58,50

0

29,34

3

Ruohola Anna Pia III EPUR Seinäjoki

0

56,12

0

29,46

4

Nylund Sofia Calimero III VKR Korsnäs

0

66,82

0

29,78

5

Rikala Maria Claudia II KURAT Kurikka

0

53,72

0

31,16

6

Pilke Nina Valetta VAARAT Vaasa

0

61,15

0

31,41

7

Laitinen Nora Bampi VAARAT Vaasa

0

54,66

0

32,33

8

Nylund Sofia Monic VKR Korsnäs

0

71,00

0

34,10

9

Elenius Enina Klockas Andante NURK Uusikaarlepyy

0

63,41

0

34,92

10

Teir-Siltanen Anne Lamie Fw Korsholms Mustasaari

0

64,59

0

35,61

11

Pajula Sanna Footlose III IR Ilmajoki

0

55,78

0

35,80

12

Takala Anniina Stuifduin's Julian EPUR Seinäjoki

0

60,41

0

36,09

13

Savunen Anne-Helen Pimun Pella IR Ilmajoki

0

63,41

0

37,48

14

Pajula Sanna Bonny 537 IR Ilmajoki

0

55,94

0

37,99

15

Hotti Ronja Uniek Utopia AR Alavus

0

60,73

0

40,60

16

Ventelä Sarita Lavendel III 2199 JARA Jalasjärvi

0

65,65

0

41,09

17

Ericson Vera Cinderella 354 VAARAT Vaasa

0

59,44

0

43,60

18

Katajamäki Noora Priius VH Vaasa

0

52,42

0

43,80

19

Erkkilä Noora Poika-Rallaus MYRA Hyllykallio

0

60,53

0

44,33

20

Soininen Piia Zapoved IR Ilmajoki

0

68,88

0

48,98

21

Laakso Elina Nikotus KURAT Kurikka

0

70,06

4

38,24

22

Marttila Essi Shymoon JTEAM Kauhajoki

0

70,75

4

39,69

23

Ylä-Autio Laura Aldea LaRat Nurmo

0

63,57

4

40,20

24

Laitinen Teija Vesku-Vili VAARAT Vaasa

0

65,69

4

43,60

25

Ranto Eveliina Gardemeister IR Ilmajoki

0

66,93

4

45,83

26

Leikkari Henna Fillini IR Ilmajoki

2

80,22

 

26

Peltonen Kristiina Tähti-Suike KURAT Kurikka

2

78,06

 

28

Järvenpää Sofia Välkyn Viivi MYRA Hyllykallio

4

61,43

 

28

Liuko Minttu Juurikan Tähkä VH Vaasa

4

64,78

 

28

Niemi Nina Pikku-Timantti MYRA Hyllykallio

4

60,23

 

28

Soininen Piia Lukas III IR Ilmajoki

4

,00

 

32

Asp Annika Musty MYRA Hyllykallio

7

84,43

 

33

Heikkilä Maria Eliza's Secret NURK Uusikaarlepyy

Hylätty

     

Luokka III b: 90 cm arv. 367.1(A2/A2)

Sija

Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka    

1

Pihlaja Matleena Capri LehRa Lehtimäki

0

63,00

0

32,87

2

Lähdesmäki Liisa Kampraatti LaRat Nurmo

0

61,17

0

32,98

3

Isotalo Petra Varsavjanka LaRat Nurmo

0

59,80

0

33,12

4

Rantakangas Merja Nobel II LehRa Lehtimäki

0

65,57

0

36,67

5

Laakso Elina Purtsin Varjo KURAT Kurikka

0

65,29

0

36,79

6

Manner Riitta Ten May Yasshin KSUR Kokkola

0

63,78

0

37,27

7

Pajula Sanna Bonny 537 IR Ilmajoki

0

61,34

0

40,74

8

Rissanen Topi Towalda EPUR Seinäjoki

0

60,94

0

41,31

9

Ranto Eveliina Rozz IR Ilmajoki

0

65,53

0

46,10

10

Ranto Eveliina Amedijk's Ida 4 Wpb IR Ilmajoki

0

60,47

4

31,44

11

Pajula Sanna Footlose III IR Ilmajoki

0

60,60

4

35,27

12

Laakso Elina Nikotus KURAT Kurikka

0

69,17

4

39,69

13

Knip Agneeta Orhidee S VH Vaasa

0

60,70

4

42,38

14

Anttila Sonja Liekin Luoti PeRa Veteli

0

63,70

8

42,77

15

Savunen Anne-Helen Pimun Pella IR Ilmajoki

0

60,11

Hylätty

 

16

Liuko Minttu Juurikan Tähkä VH Vaasa

4

60,27

 

17

Kangasvieri Riikka Käräjä NURK Uusikaarlepyy

4

61,73

 

17

Ranto Eveliina Sineke IR Ilmajoki

4

61,73

 

19

Järvenpää Sofia Välkyn Viivi MYRA Hyllykallio

4

63,03

 

19

Salo Mirka Jade EPUR Seinäjoki

4

63,03

 

21

Pihlaja Matleena Merle LehRa Lehtimäki

4

64,13

 

22

Pellikka Maija-Riikka Vesku-Vili SERA Soini

4

65,44

 

23

Koivula Kitty Lord Oliver VH Vaasa

4

66,01

 

24

Lohikoski Hanna Uude KURAT Kurikka

4

70,23

 

25

Laitakari Piia Lambert ÄhtU Ähtäri

4

76,58

 

26

Peltonen Kristiina Tähti-Suike KURAT Kurikka

8

77,99

 

27

Soininen Piia Lukas III IR Ilmajoki

9

96,19

 

28

Soininen Piia Zapoved IR Ilmajoki

12

95,88

 

29

Katajamäki Noora Priius VH Vaasa

16

60,35

 

30

Torikka Mikaela Felicia Korsholms Mustasaari

Kesk.

 

 

30

Haahka Milla Palmena JARA Jalasjärvi

Hylätty

 

 

30

Latvala Essi Ian JARA Jalasjärvi

Hylätty

 

 

30

Pilke Nina Valetta VAARAT Vaasa

Hylätty

 

 

30

Ranto Eveliina Gardemeister IR Ilmajoki

Hylätty

 

 

30

Vanhatalo Anu Herra Herman IR Ilmajoki

Hylätty

 

 

 

Sanna ja Futu    Piia ja Susa    Sanna ja Pipsa    Piia ja Luka    Sanna ja Pipsa

_____________________________________

Aluekoulukisat Kurikassa la 14.7.

Luokka I: Helppo C:1

Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 1 (C)
Pisteet Sija %
Tuomari 2 (M)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Kengo Martina Sison NURK Uusikaarlepyy
119 3 59,500
130 1 65,000
249 1 62,250
2 Soininen Piia Zapoved IR Ilmajoki
125 1 62,500
123 2 61,500
248 2 62,000
3 Ranto Eveliina Rozz IR Ilmajoki
120 2 60,000
117 7 58,500
237 3 59,250
4 Kaura Piia Aatun Tömäys JTEAM Kauhajoki
117 5 58,500
120 3 60,000
237 3 59,250
4 Ylä-Autio Laura Aldea LaRat Nurmo
117 5 58,500
120 3 60,000
237 3 59,250
6 Snickars Jaana Golden Groupier MUSRAT Mustasaari
113 9 56,500
120 3 60,000
233 6 58,250
7 Haveri Jenny Origo VAARAT Vaasa
111 12 55,500
120 3 60,000
231 7 57,750
8 Hairedin Sainur First Lady II VH Vaasa
113 9 56,500
116 8 58,000
229 8 57,250
8 Pajula Sanna Pulleron Mimmi IR Ilmajoki
115 8 57,500
114 9 57,000
229 8 57,250
10 Ranto Eveliina Sineke IR Ilmajoki
119 3 59,500
108 12 54,000
227 10 56,750
11 Ylivainio Janni Knut KURAT Kurikka
116 7 58,000
106 14 53,000
222 11 55,500
12 Lohikoski Hanna Uude KURAT Kurikka
110 13 55,000
111 10 55,500
221 12 55,250
13 Karvonen Linda Llanarth Earl Grey Gbr 16 W NOORA Noormarkku
109 14 54,500
111 10 55,500
220 13 55,000
13 Mäenpää Eija Sidnejs KURAT Kurikka
112 11 56,000
108 12 54,000
220 13 55,000

Kangasaho Oili Atlantis MRA Mäntyharju

Ei suoritusta

Luokka II: B-merkin kouluohjelma

Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 3 (C)
Pisteet Sija %
Tuomari 4 (M)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Lyyski Jenni Tinatähti VH Vaasa
149 2 64,783
156 1 67,826
305 1 66,304
2 Väyrynen Jenny Lisseri VAARAT Vaasa
157 1 68,261
146 3 63,478
303 2 65,870
3 Anttila Sonja Liekin Luoti PeRa Veteli
146 4 63,478
148 2 64,348
294 3 63,913
4 Turpeinen Leena Valmont VH Vaasa
147 3 63,913
139 10 60,435
286 4 62,174
5 Marttila Essi Shymoon JTEAM Kauhajoki
139 6 60,435
145 5 63,043
284 5 61,739
6 Wahls Mia Prizma VH Vaasa
139 6 60,435
144 6 62,609
283 6 61,522
7 Storhannus Stefanie Supermann KSR Kristiinankaupunki
141 5 61,304
141 8 61,304
282 7 61,304
8 Hintsala-Sabel Lisbeth Tammenpää Oskar VAARAT Vaasa
139 6 60,435
140 9 60,870
279 8 60,652
8 Kujala Laura Varjoaika MYRat Karijoki
133 10 57,826
146 3 63,478
279 8 60,652
10 Pajula Sanna Pulleron Mimmi IR Ilmajoki
131 11 56,957
144 6 62,609
275 10 59,783
11 Kangasaho Oili Pohjan Ottiilia MRA Mäntyharju
129 13 56,087
137 11 59,565
266 11 57,826
11 Kaura Piia Aatun Tömäys JTEAM Kauhajoki
138 9 60,000
128 15 55,652
266 11 57,826
13 Alanco Milla Trinuliina KSR Kristiinankaupunki
131 11 56,957
132 13 57,391
263 13 57,174
14 Granroth Camilla Findus NURK Uusikaarlepyy
125 17 54,348
134 12 58,261
259 14 56,304
15 Ahlholm Mia R.R. Peluri VKR Korsnäs
128 15 55,652
130 14 56,522
258 15 56,087
16 Karvonen Linda Llanarth Earl Grey Gbr 16 W NOORA Noormarkku
129 13 56,087
122 17 53,043
251 16 54,565
16 Rikala Maria Claudia II KURAT Kurikka
126 16 54,783
125 16 54,348
251 16 54,565
18 Kengo Martina Sison NURK Uusikaarlepyy
109 18 47,391
122 17 53,043
231 18 50,217

Pentsinen Anne Vili-Tonni KOPSE Kuhmoinen

Ei suoritusta
19 Leikkari Henna Fillini IR Ilmajoki

Hylätty

Luokka III: A-merkin kouluohjelma

Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 5 (C)
Pisteet Sija %
Tuomari 6 (M)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Ojala Riitta Maretha EPUR Seinäjoki
188 1 69,630
170 2 62,963
358 1 66,296
2 Kemppi Carola Morning Light 2225 K-GR Kokkola
183 3 67,778
167 5 61,852
350 2 64,815
3 Liuko Minttu Zorba 2227 VH Vaasa
179 6 66,296
170 2 62,963
349 3 64,630
4 Alanko Henna Moonlight Illusion PeRa Veteli
184 2 68,148
161 11 59,630
345 4 63,889
4 Granholm Anna Lafitte R VH Vaasa
182 4 67,407
163 10 60,370
345 4 63,889
4 Lyyski Jenni Tinatähti VH Vaasa
173 7 64,074
172 1 63,704
345 4 63,889
7 Kasi Jaana Blazer VH Vaasa
180 5 66,667
164 8 60,741
344 7 63,704
8 Akseli Merja Flabbergast Swirl MYRat Karijoki
169 10 62,593
167 5 61,852
336 8 62,222
8 Anttila Sonja Liekin Luoti PeRa Veteli
172 8 63,704
164 8 60,741
336 8 62,222
10 Kuivalainen Niina Higita KSR Kristiinankaupunki
164 13 60,741
168 4 62,222
332 10 61,481
10 Laulaja Pirjo Rosestorm JARA Jalasjärvi
165 12 61,111
167 5 61,852
332 10 61,481
12 Alanco Tiia A'Pingo KSR Kristiinankaupunki
172 8 63,704
156 15 57,778
328 12 60,741
13 Wahls Mia Prizma VH Vaasa
167 11 61,852
156 15 57,778
323 13 59,815
14 Hintsala-Sabel Lisbeth Tammenpää Oskar VAARAT Vaasa
162 16 60,000
160 12 59,259
322 14 59,630
14 Laine Marju Baltasar Lu-SaR Pori
164 13 60,741