Kilpailut 2006

Seuraestemestaruusestekisat Ilmajoella 10.12.

Luokka II: 60-70cm arv.367.2 (A2/A2)

I Pirjo Tammela Salmiakki IR                              0/0 - 24.34
II Sanna Pajula Footlose III IR                              0/0 - 25.48
III Mari Pajula Bonny IR                                         0/0 - 27.70
IV Sirpa Ylisaari Amedijk’s Ida SERA                0/0 - 28.39
5. Anniina Takala Rocky Golden Boy EPUR     0/0 - 29.34
6. Tiina Iikkola Ullan Into IR                                  0/4 - 25.53
7. Anniina Takala Fuska EPUR                          0/4 - 33.54
8. Henna Leikkari Fillini IR                                   0/4 - 51.70
9. Suvi Leimola Sanlundens Mynte EPUR         0/8 - 38.17
10.
Varpu Liimatainen Noritta EPUR                  4 - 38.84
11. Maija Keurulainen Wikaro EPUR                  8 - 47.56
Kannustuspalkinto: Suvi Leimola - Sanlundens Mynte

Luokka III: 60/70/80cm arv. AM5 SEURANMESTARUUS 2006

I Pirjo Tammela (sen.) Salmiakki IR (70)                   0/0 - 27.31
II Emilia Kujala(jun.) Zita II IR (60)                               0/0 - 29.81
III Lea Peura (sen,) Pimun Pella IR (60)                     0/0 - 29.95
IV Henna Leikkari (jun.) Lilla My II IR (80)                   0/0 - 30.65
4.
Sanna Pajula (jun.) Footlose III IR (80)                    0/0 - 33.53
5.
Mari Pajula (jun.) Pipsa IR (80)                                0/0 - 34.37
6. Riikka Orava (sen.) Ästella IR (60)                          0/0 - 34.73
7. Anne-Helen Savunen (jun.)Pimun Pella IR (60)      0/0 - 35.46
8. Silja Niemistö (jun.) Plett IR (80)                              0/4 - 48.58
Merina Leikkari(jun.) Sinderella IR (60) hyl.
Anu Vanhatalo (sen.) Herra Herman IR (60) hyl.
Tiina Iikkola (sen.) Ullan Into IR (70) hyl.
Kannustuspalkinto: Merina Leikkari - Sinderella

JUNIORIMESTARUUS 2006
I Emilia Kujala(jun.) Zita II IR (60)                                0/0 - 29.81
II Henna Leikkari (jun.) Lilla My II IR (80)                    0/0 - 30.65
III Sanna Pajula (jun.)
Footlose III IR (80)                    0/0 - 33.53
4.
Mari Pajula (jun.) Bonny IR (80)                              0/0 - 34.37
5. Anne-Helen Savunen (jun.)Pimun Pella IR (60)     0/0 - 35.46
6. Silja Niemistö (jun.) Plett IR (80)                             0/4 - 48.58
Merina Leikkari(jun.) Sinderella IR (60) hyl.

_____________________________________________________

Seurakoulumestaruudet Ilmajoella la 18.11.

Luokka II: IR:n juniorimestaruus 2006, Harrasteluokan kouluohjelma 2003
Avoin mestaruudesta kilpaileville sekä aluetasolla starttaamattomille ratsukoille

I Mirka Salo - Linnestofta Mulder E-Pur 118 p.
II Anne-Helen Savunen – Hilurin-Hehku IR 116 p.
III Minna Mäkelä – Erikin Pontus IR 116 p.
IV Anniina Takala – Fuska E-Pur 113 p.
5. Emilia Kujala – Zita II IR 112 p.
6. Mari Pajula – Bonny IR 110 p.
7. Sonja Mäkynen – Aidah IR 109 p.
8. Sanna Pajula – Pulleron Mimmi IR 108 p.
9. Silja Niemistö – Plett IR 107 p.
10. Silja Mäkynen – Jexsmo IR 98 p.
11. Piia Soininen - Zapoved IR 93 p.
12. Petra Isotalo – Varsavjanka LaRat 92 p.
Kannustuspalkinto: Silja Mäkynen - Jexsmo

Luokka III: IR KÜR 2006 (helppo C) IR -koulupokaalin finaali, avoin kaikille

I Pirjo Tammela – Salmiakki IR 13,68 p.
2. Elisa Ollinkangas – Wosduschnyj Pozeluj IR 12,08 p.
3. Silja Niemistö – Plett IR 12,08 p.

Luokka IV: IR:n seniorimestaruus 2006, KN -Special
Avoin mestaruudesta kilpaileville sekä luokkaan III osallistuneille

I Anu Vanhatalo – Herra Herman IR 166 p.
II Elisa Ollinkangas – Wosduschnyj Pozeluj IR 164 p.
III Piia Soininen – Zapoved IR 159 p.
4. Pirjo Tammela – Salmiakki IR 157 p.
5. Piia Soininen – Lukas III IR 154 p.
6. Sanna Savunen – Aidah IR 151 p.
7. Hannele Tallgren – Rallin-Katrilli IR 147 p.
8. Minna Olli – Samantra IR 145 p.
Kannustuspalkinto: Minna Olli - Samantra

- Mitä nyt vähä Mimmi-poni otti ja päästi pukkilaukkaa kesken radan... xD
- Maijalle ja Pipsalle hienosti junnujen pronssipokaali!

_________________________________________________________

Seuraestekilpailut Ilmajoella su 22.10.

Luokka II: 50 / 60 / 70 cm valinnan mukaan arv. 367.2 (A2/A1), avoin kaikille 

I Emilia Kujala – Zita II IR 0 / 0 31,39 (60 cm)
I Annastiina Valli – Madeleine LaRat 0 / 0 31,84 (60 cm)
I Riikka Väisälä -Niko E-Pur 0 / 0 33,90 (60 cm)
I Sanna Pajula - Pulleron Mimmi IR 0 / 0 34,12 (60 cm)
I Jonna Nikkinen – Albina IsRat 0 / 0 35,36 (60 cm)
I Satu-Maria Pasto – Ästeri IR 0 / 0 37,89 (50 cm)
I Riikka Orava – Ästella IR 0 / 0 40,10 (60 cm)
8. Satu-Maria Pasto – Ästeri IR 0 / 4 41,21 (70 cm)
9. Satu Mäki – Lost KuRat 0 / 8 37,29 (60 cm)
10. Minna Olli - Samantra IR 0 / 8 41,37 (50 cm)
11. Johanna Pihlajaniemi – Airiini KauRat 4 47,62 (60 cm)
12. Emilia Kujala –Zita II IR 4 57,07 (70 cm)
13. Heidi Nevanperä - Klockas Barbie Girl KuRat 4 60,90 (60 cm)
14. Annastiina Valli – Madeleine LaRat 4 65,31 (50 cm)
15. Terhi Winter – Chiaroscuro E-PUR 4 66,04 (70 cm)
hyl. Riikka Väisälä – Niko E-PUR (50 cm), Heidi Nevanperä - Klockas Barbie Girl KuRat (50 cm), Suvi Leimola - Sandlundens Mynte E-PUR (50cm), Kristiina Peltonen – Tähti-Suike KuRat (50 cm), Mari Pajula – Pipsa IR (60 cm), Katja Sorvari – Toniino KauRat (70 cm), Annika Asp – Musty LaRat (70cm)


Luokka III: 80 / 90 / tai korkeampi valinnan mukaan arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille

I Terhi Winter – Chiaroscuro E-PUR 0 / 0 31,89 (80 cm)
II Eveliina Ranto – Amedijk’s Ida MYRA 0 / 0 36,95 (100 cm)
III Eveliina Ranto - Maranta MYRA 0 / 0 38,84 (100 cm)
IV Mia Rintasalo – Palvajärven Doris E-PUR 0 / 0 38,87 (100 cm)
V Mari Pajula - Pipsa IR 0 / 0 45,76 (80 cm)
VI Tarja Panula – Piraaja MYRA 0 / 4 38,70 (90 cm)
7. Mia Rintasalo – Palvajärven Doris E-PUR 0 / 4 40,75 (90 cm)
8. Hanna Rintasalo – Rex E-PUR 0 / 4 58,31 (80 cm)
9. Sanna Pajula – Pulleron Mimmi IR 0 / 4 44,31 (80 cm)
10. Satu Mäki - Lost KuRat 0 / 8 51,93 (80 cm)
11. Satu Lohikoski – Komi KuRat 0 / 16 75,90 (80 cm)
12. Henna Leikkari – Filliini IR 0 / hyl (80 cm)
13. Agneeta Knip – Orhidee S Korsholms 4 39,24 (110 cm)
14. Mira Kaapola – Airiini KauRat 4 41,51 (80 cm)
15. Annika Asp – Musty LaRat 4 43,19 (80 cm)
16. Elina Laakso – Keitaan Hetki KuRat 4 44,84 (90 cm)
17. Eveliina Ranto – Salmiakki MYRA 4 49,34 (80 cm)
18. Henna Leikkari – Lilla My II IR 4 61,15 (80 cm)
19. Elina Laakso – Keitaan Hetki KuRat 4 62,42 (100 cm)
20. Hanna Rintasalo – Rex E-PUR 4 63,22 (90 cm)
21. Eveliina Ranto - Miss Van’T Solheide MYRA 4 71,59 (100 cm)
hyl. Jonna Nikkinen – Albina IsRat (80 cm), Tarja Panula – Piraaja MYRA (80 cm), Hanna Nyback – Orhidee S NURK (80 cm)

_______________________________________________________________________________________

Aluekoulukisat Ilmajoella 30.9.

Luokka I: Helppo C:2

Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Tuomari 1 (C)
Pisteet Sija %
Tuomari 2 (H)
Pisteet Sija %
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Turpeinen Leena Wabash VH Vaasa
147 1 66,818
141 2 64,091
288 1 65,455
2 Pellikka Maija-Riikka Romans SERA Soini
139 4 63,182
144 1 65,455
283 2 64,318
3 Pellikka Maija-Riikka Assin Kössi SERA Soini
142 3 64,545
139 3 63,182
281 3 63,864
3 Kaipainen Mari Taajanprinssi MYRA Nurmo
143 2 65,000
138 5 62,727
281 3 63,864
5 Pentinmäki Terhi Salama-Vekseli KURAT Kurikka
137 5 62,273
139 3 63,182
276 5 62,727
6 Lamminmäki Johanna Willin Orvokki PRS Parkano
130 6 59,091
134 6 60,909
264 6 60,000
7 Kiiltomäki Meeri Jarkotar LehRa Lehtimäki
128 10 58,182
133 7 60,455
261 7 59,318
7 Koivusalo Joni Maskerade EPUR Seinäjoki
129 7 58,636
132 8 60,000
261 7 59,318
9 Nyvik-Kronholm Berit Enso FäR Pietarsaari
129 7 58,636
131 10 59,545
260 9 59,091
10 Pajula Sanna Pulleron Mimmi IR Ilmajoki
126 13 57,273
132 8 60,000
258 10 58,636
11 Mäkelä Terhi Viri-Manu IsRat Isokyrö
128 10 58,182
129 12 58,636
257 11 58,409
12 Orava Riikka Ullan Into IR Ilmajoki
126 13 57,273
129 12 58,636
255 12 57,955
12 Kengo Martina Tuki NURK Uusikaarlepyy
124 16 56,364
131 10 59,545
255 12 57,955
14 Sara Miia Vestella VH Vaasa
126 13 57,273
128 15 58,182
254 14 57,727
15 Nevala Annika Irish Hidalgo LaRat Nurmo
129 7 58,636
124 18 56,364
253 15 57,500
16 Soininen Piia Tosi-Ponu IR Ilmajoki
127 12 57,727
125 17 56,818
252 16 57,273
17 Marttila Essi Shymoon KAURAT Kauhajoki
118 19 53,636
129 12 58,636
247 17 56,136
17 Granroth Camilla Findus NURK Uusikaarlepyy
121 17 55,000
126 16 57,273
247 17 56,136
19 Ekroth Katja Helon Helinä KSR Kristiinankaupunki
119 18 54,091
118 19 53,636
237 19 53,864

____________________________________________________________

Seuraestekisat Kurikassa su 24.9.

Luokka I: 40-50cm
                                                                                            vp.                            aika
1) Miia Hietikko – A.T. Murustella MYRat                      0/0                            36.29
2) Mari Pajula – Tosi-Ponu IR                                         0/0                            36.64
3) Riikka Nikitin – Nicolina Sandas MYRat                   0/0                            37.69
4) Beata Lehtonen – Why Night VKR                             0/0                            40.67
5) Satu-Maria Pasto – Ästeri IR                                      0/0                            40.86
6) Heidi Nevanperä – Klockas Barbie Girl KuRat         0/0                            47.35
7) Laura Koskiniemi – Pretty Boy  JARA                       0/0                            50.36
8) Kirsti Juvela – Meijun Valo JARA                               0/0                            54.04
9) Laura Kleemola – Center Two LapRat                      0/0                            59.37
10) Sarah Lindahl – Tankoff JARA                                 0/0                            69.37
11) Melina Koskinen – Caramell IR                                                              66.13
12) Kirsti Juvela – Vuohimäen Apila JARA                                                 69.23

Luokka II: 60cm

1) Jessica Norrgård – Vindex KSR                       0/0                             20.96
2) Miisa Pulkkanen – Daisy JARA                        0/0                             21.12
3) Jenni Lindahl – Lapin Viri JARA                       0/0                             21.66
4) Satu Mäki – Lost KuRat                                     0/0                             22.61
5) Jessica Småfisk – Nicolina Sandas NäR        0/0                             22.63
6) Sanna Pajula – Footlose III IR                            0/0                             23.23
7) Henna Rankila – Charmy’s Scarlett KuRat       0/0                            23.88
8) Erika Rajasalo – A.T. Murustella MYRat           0/0                             25.11
9) Mari Pajula – Tosi-Ponu IR                                0/0                             25.15
10) Riikka Orava – Ästella IR                                 0/0                             27.07
11) Satu-Maria Pasto – Ästeri IR                           0/0                            30.63
12) Janni Ylivainio – Aiheen Vappu KuRat           0/0                            34.46
13) Melina Koskinen – Caramell IR                       0/0                            35.47
14) Satu Lohikoski – Komi KuRat                                                        62.44
15) Riitta Huhta-Koivisto – Kirpiä KuRat                                             68.50
16) Beata Lehtonen – Why Night VKR                                                73.53
17) Harri Kytölä – Aimé KuRat                                                             80.34
hyl. Nina Mäntyranta – V.K. Jasmin KSR
Tiia Huhtanen – Rufus KuRat
Tiina Iikkola – Ullan Into IR

Luokka III: 70/80cm

1) Elina Laakso – Keitaan Hetki KuRat                  0/0                              29.32 (80)
2) Anne-Mari Kalemaa – Sarlote KuRat                 0/0                              30.33 (80)
3) Anni Laakso – Purtsin Varjo KuRat                     0/0                              32.11 (80)
4) Hanna Lohikoski – Uude KuRat                           0/0                              32.71 (80)
5) Mervi Jyllilä – Lapin Viri KuRat                             0/0                             33.22 (70)
6) Eveliina Ranto – Salmiakki MYRA                       0/0                              33.27 (70)
7) Terhi Winter – Chiaroscuro E-PUR                      0/0                              35.64 (80)
8) Pia Pulkkanen – Loxney JARA                             0/0                              37.51 (80)
9) Henna Rankila – Charmy’s Scarlett KuRat          0/0                              37.78 (70)
10) Elina Rankila – Nikotus KuRat                            0/4                              39.78 (70)
11) Essi Latvala – Ian JARA                                      0/4                              40.37 (80)
12) Riitta Huhta-Koivisto – Kirpiä KuRat                  0/4                              56.51 (70)
13) Miisa Pulkkanen – Daisy JARA                          0/4                              58.42 (70)
14) Tiina Iikkola – Ullan Into IR                                   0/8                              33.96 (70)
15) Satu Mäki – Lost KuRat                                      0/8                              36.93 (70)
16) Eveliina Ranto – Salmiakki MYRA                     0/8                              38.38 (80)
17) Suvi Latvala – Ian KauRat                                   0/hyl                                      (70)
17) Emilia Kujala – Zita II IR                                       0/hyl                                      (80)
19) Katinka Mäkinen – Preben II IR                                                         56.83 (70)
20) Satu Lohikoski – Komi KuRat                                                           63.18 (80)
21) Miisa Pulkkanen – JN Jaromic JARA                                              66.74 (80)
22) Kaisa Kiikka – Alison MYRA                                                            69.17 (80)
23) Terhi Winter – Chiaroscuro E-PUR                                                  70.20 (70)
24) Sanna Pajula – Footlose III IR                                                           73.28 (70)
hyl. Tiia Huhtanen – Rufus KuRat (70)
Jenna Nevanperä – Klockas Barbie Girl KuRat (70)
Weronica Norrgård – V.K. Jasmin KSR (70)
Harri Kytölä – Aimé KuRat (70)
Minna Mäkelä – Erikin Pontus IR (80)
Veli Kangas – Didzite MYRat (80)

- Sannan ja Futun ekat kisat!!!
- Maijan ja Ponun ekat kisat!!!

Maija ja Ponu okserilla.    Maija ja Ponu palkintojen jaossa.    Futu katselemassa kisakumppaneiden menoa.    Sanna ja Futu radalla.

_____________________________________________________________

Seurakoulukisat Kurikassa su 17.9.

Luokka I: Helppo Ö tai Perusmerkki 

I Annina Tikka – Klockas Barbie Girl KuRat                   65,3%
II Jenni Lindahl – Lapin Viri JARA                                   63,0%
II Mari Pajula – Pipsa IR                                                    63,0%
4) Elina Kivelä – Repe KuRat                                          61,3%
4) Sarah Lindahl – Tankoff JARA                                    61,3%
6) Sonja Koski-Laulaja – Laikun Lilli KuRat                   60,0%
7) Karoliina Kujala – Laikun Lilli KuRat                           58,6%
8) Sonja Koski-Laulaja – Totin Tiina KuRat                    58,0%
9) Henna Rankila – Charmy’s Scarlet KuRat                  57,3%
 

Luokka II: Harrasteluokan kouluohjelma (helppo C)

I Sanna Pajula – Pulleron Mimmi IR                             120 p.
II Terhi Pentinmäki – Salama Vekseli KuRat               116
III Maria Sirén – Gildija MYRA                                        113
III Hanna Lohikoski – Uude KuRat                                 113
5) Pirjo Tammela – Salmiakki IR                                   110
5) Anne-Mari Kalemaa – Nikotus KuRat                       110
7) Merja Sytelä – Petronella ox AR                                109
8) Mari Pajula – Pipsa IR                                                 108
9) Sirja Koski-Laulaja – Totin Tiina KuRat                     105
10) Annina Tikka – Klockas Barbie Girl KuRat             104
11) Marjo Hautaviita – Kirpiä KuRat                               102
12) Henna Rankila – Charmy’s Scarlet KuRat                85 (ei hyv.)
kilpailun ulkopuolella:
Terhi Winter – Preben II E-PUR                                       112
Kristiina Peltonen – Tähti-Suike KuRat                           103

Ensimmäisen luokan palkintojen jaossa.

Toisen luokan palkintojan jaossa.

_________________________________________________________

Seurakoulukisat Kurikassa 13.8.

Luokka I: Helppo Ö/Perusmerkki
                                                                                             
p.                      k.a.
I Maija Fors – Jeremex Ö IR                                             104                     6,93
II Elisa Fors - Sir Topias Ö E-PUR                                  101                     6,73
III Sonja Koski-Laulaja - Laikun Lilli Ö KuRat                   98                      6,53            
IV Jaana Lamminmäki - Willin Orvokki P NR                   84                      6,46
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
5) Taina Perä - Ceinwen Serri Ö KuRat                           94                      6,27                
6) Kati Hietikko-Kaukola - Madelman Poika Ö KuRat    92                      6,13
7) Elina Kivelä - Repe Ö KuRat                                         91                      6,07
7) Heidi Nevanperä - Klockas Barbie Girl Ö KuRat        91                      6,07   
9) Mari Pajula - Pipsa P IR                                                 78                      6,00
10) Sonja Ahola - Farinzucker Ö KuRat                            88                      5,87                    
11) Elina Saunamäki - Dodo Press P KuRat                   73                      5,62
12) Henna Rankila - Charmy's Scarlet Ö KuRat              84                      5,60
13) Maija Fors - Lähderinteen Gina Ö IR                          81                      5,40
14) Janni Ylivainio - Ways to Texas Ö KuRat                   80                      5,33
hyl. Julia Niskala - Hilurin Leija                                                                                                     

Luokka II: helppo C:1    
                                                                                     pisteet     k.a.
I Terhi Pentinmäki - Salama Vekseli KuRat              134          6,70
II Johanna Lamminmäki - Willin Orvokki PRS           133          6,65
III Satu Lohikoski - Komi KuRat                                  132          6,60
------------------------------------------------------------------------------------------
IV Susanna Kallio - Sandual KuRat                            130          6,50                    
5) Hanna Kallionpää - Totin Tiina KuRat                    127          6,35             
6) Sanna Pajula - Pulleron Mimmi IR                          126          6,30
7) Riitta Huhta-Koivisto - Kirpiä KuRat                       124         6,20     
8) Henna Leikkari - Lusty Cocktail IR                         122          6,10
9) Hanna Lohikoski - Uude KuRat                              119          5,95
10) Tiina Koski - Tähti-Pörri IR                                    114         5,70
11) Katja Puputti - Kirpiä KuRat                                  113         5,65   
12) Terhi Lehtinen - Madelman Poika KuRat            112         5,60    
13) Elina Saunamäki - Dodo Press KuRat               110          5,50    
14) Tiia Koskela - Eskada JARA                               103          5,15
15) Jenna Nevanperä - Klockas Barbie Girl KuRat  101          5,05      

- Maijan ja Pipsan ekat kisat!!! 

  ________________________________________________________

Aluekoulukisat Ilmajoella su 5.3.

Luokka II: K.N. Special

Sija Ratsastaja Ratsu Seura Seuran kotipaikka
Yhteensä
Pisteet Sija %
1 Pellikka Maija-Riikka Infas SERA Soini
161 3 61,923
168 1 64,615
329 1 63,269
2 Väyrynen Jenny Primadonna VAARAT Vaasa
167 1 64,231
158 6 60,769
325 2 62,500
3 Laitinen Nora Bampi VAARAT Vaasa
163 2 62,692
156 8 60,000
319 3 61,346
3 Koski Tiina Chiaroscuro IR Ilmajoki
158 4 60,769
161 3 61,923
319 3 61,346
5 Liuko Minttu Juurikan Tähkä VH Vaasa
157 5 60,385
159 5 61,154
316 5 60,769
6 Salo Heidi Tosi-Romeo MYRA Nurmo
157 5 60,385
156 8 60,000
313 6 60,192
6 Isosomppi Satu Lambert LaRat Nurmo
153 7 58,846
160 4 61,538
313 6 60,192
8 Leino Ida-Sofia Fandango MT-TEAM Forssa
145 9 55,769
162 2 62,308
307 8 59,039
9 Vanhatalo Anu Herra Herman IR Ilmajoki
149 8 57,308
150 11 57,692
299 9 57,500
10 Ranto Eveliina Amedijk's Ida 4 Wpb MYRA Nurmo
140 16 53,846
158 6 60,769
298 10 57,308
11 Pihlajaniemi Hanna-Leena Ballerina 2122 MYRat Karijoki
144 11 55,385
153 10 58,846
297 11 57,115
12 Laulaja Pirjo Lil'Romeo JARA Jalasjärvi
144 11 55,385
149 12 57,308
293 12 56,346
13 Kokko Niina Anisia Ger 1893 LaRat Nurmo
143 13 55,000
149 12 57,308
292 13 56,154
14 Kultti Tarja Eskorts Korsholms Mustasaari
145 9 55,769
146 14 56,154
291 14 55,962
15 Koskinen Maaret Appelsiini IR Ilmajoki
141 14 54,231
142 16 54,615
283 15 54,423
16 Koski-Laulaja Sirja Flushing KURAT Kurikka
141 14 54,231
141 18 54,231
282 16 54,231
17 Soininen Piia Lukas III IR Ilmajoki
138 17 53,077
142 16 54,615
280 17 53,846
18 Kaipainen Mari Taajanprinssi MYRA Nurmo
136 18 52,308
138 20 53,077
274 18 52,692
19 Panula Tarja Piraaja MYRA Nurmo
128 20 49,231
143 15 55,000
271 19 52,115
20 Leino Ida-Sofia Charming Flip-Top MT-TEAM Forssa
126 21 48,462
140 19 53,846
266 20 51,154
21 Tuomala Ina Merlin The Wizard LehRa Lehtimäki
129 19 49,615
133 21 51,154
262 21 50,385

________________________________________________________

Seuraestekisat Ilmajoella su 12.2.

Luokka III: 60-70cm, taitoarvostelu

I Mari Kaipainen – Taajanprinssi MYRA        0 vp/59 p.
II Silja Niemistö – Plett IR                                 0 vp/51 p.
-------------------------------------------------------------------------
3. Sanna Pajula – Leonardo IR                       0 vp/49 p.
4. Niina Jaakkola – Anisia Ger LaRat           4 vp/53 p.
5. Päivi Erkkilä – Armbro Pride VAARAT     4 vp/40 p.
    Emilia Kujala – Zita II IR                               hylätty

Luokka IV: 80-90cm tai isompi, arv. 367.2 (A2/A2)

I Anu Vanhatalo – Herra Herman IR                0/0 - 25.18
II Sanna Pajula – Leonardo IR                         0/0 - 25.43
III Eveliina Ranto – Amedijk’s Ida MYRA        0/0 - 26.07    (100cm)
-------------------------------------------------------------------------------------------
4. Tarja Panula – Piraaja MYRA                      0/0 - 27.23    (100cm)
5. Silja Niemistö
Plett IR                                0/0 - 27.53
6. Niina Jaakkola – Anisia Ger LaRat             0/4- 33.92
7. Tarja Panula – Piraaja MYRA                      0/4 - 54.23
8. Mari Kaipainen – Taajanprinssi MYRA          4 - 49.54
9. Anu Vanhatalo – Herra Herman IR                  8 - 62.54    (100cm)

Kommenttia:
- Hokinpolkasun vuoksi Mimmiltä jäivät kisat väliin. Ensi kerralla paremmalla onnella.

__________________________________________________________

Seurakoulukisat Ilmajoella 29.1.

Luokka I: Perusmerkki

I Emilia Kujala – Zita II IR                                         153p.
II Miisa Pulkkanen – Jaro JaRa                              152p.
----------------------------------------------------------------------------
3. Sanna Pajula – Pulleron Mimmi IR                     148p.
4. Johanna Lamminmäki – Willin Orvokki PRS    146p.
5. Miisa Pulkkanen – Daisy JaRa                          137p.

Luokka II: C:2

I Piia Soininen – Lukas III IR                                 149p.
II Merina Leikkari – Amedijk’s Ida IR                   146p./yv.40p.
III Sanna Pajula – Pulleron Mimmi IR                   146p./yv.38p.
IV Miisa Pulkkanen – Daisy JaRa                        144p.
IV Elisa Ollinkangas – Wosduschnyj Pozeluj IR  144p.
IV Henna Leikkari – Lusty Cocktail IR                  144p.
---------------------------------------------------------------------------
7. Johanna Lamminmäki – Willin Orvokki PRS  139p.
8. Pirjo Tammela – Salmiakki IR                          138p.
9. Tiina Iikkola – Chiaroscuro IR                           133p.
10. Anu Vanhatalo – Isapella IR                            129p.
11. Sonja Mäkynen – Aidah IR                              124p.
12. Silja Mäkynen – Rallin Katrilli IR                      123p.
13. Tiina Koski – Tähti-Pörri IR                             108p.

Luokka III: K.N. Special

I Tiina Koski – Chiaroscuro IR                              168p.
II Eveliina Ranto – Amedijk’s Ida MYRA              166p.
----------------------------------------------------------------------------
3. Piia Soininen – Lukas III                                    161p.
4. Henna Leikkari – Lusty Cocktail IR                  156p.
4. Pirjo Tammela – Salmiakki IR                          156p.
6. Elisa Ollinkangas – Wosduschnyj Pozeluj IR  151p.

Kommenttia:
- Sannan ja Mimmin ensimmäinen rata meni vauhdilla läpi - nimenomaan vauhdilla... Olimme (taas kerran) myöhässä ja verryttely jäi lyhyeksi... Toisen pään kukka-asetelmakin pelotti Mimmi-ponia. Noh, toinen rata sujui jo paremmin.
- Piia ja Luka voittivat toisen luokan, eikä se sijoitus kolmannessakaan kauaksi jäänyt. Hienoa!

Kuvia: Suurin osa kuvista otettu ratsailta (Mimmin selästä)! xD

       

       

   

_________________________________________________________

Seuraestekisat Ilmajoen maneesilla pe 6.1.

Luokka I: 60 cm, arv. A.0.0

I Sanna Pajula Pulleron Mimmi IR            0 vp
I Pia Pulkkanen
Daisy JARA                    0 vp
I Miisa Pulkkanen
Jaro JARA                   0 vp
I Joni Koivusalo – Maskerade E-PUR        0 vp
I Pirjo Tammela – Chiaroscuro IR               0 vp
I Emilia Kujala – Zita II IR                              0 vp
-----------------------------------------------------------------
7. Terhi Winter – Tähti-Pörri E-PUR           4 vp
7. Topi Rissanen Sophie E-PUR             4 vp
9. Pirjo Tammela – Salmiakki IR                12 vp
    Riitta Huhta-Koivisto – Kirpiä KuRat      hylätty

Luokka II: 70-80 cm, arv. 367.2 (A2/A2)

I Henna Leikkari – Lilla My II IR                           0/0 19.18
II Tarleena Raatikainen – Jan Willem ÄhtU       0/0 – 21.53
III Anu Vanhatalo – Herra Herman IR                  0/0 – 21.76
IV Eveliina Ranto – Amedijk’s Ida MYRA          0/0 21.90
--------------------------------------------------------------------------------
5. Hanna Rintasalo – Fidelia E-PUR                  0/0 – 22.36
6. Pirjo Tammela – Chiaroscuro IR                     0/0 – 22.90
7.
Joni Koivusalo – Maskerade E-PUR              0/0 – 23.48
8. Tarleena Raatikainen – Jan Willem ÄhtU       0/0 – 23.61
9. Heidi Salo – Tosi-Romeo MYRA                     0/0 – 24.17
10. Mervi Siltala – Deemon Est KuRat                0/0 – 28.42
11. Sanna Pajula – Leonardo IR                          0/4 – 19.65
12. Elviira Porthan – Königin’s Lieb E-PUR       0/4 – 25.82
13. Maaret Koskinen – Kirpiä IR                              4 – 58.10
14. Henna Leikkari – Lusty Cocktail IR                   4 – 65.61
15. Mia Rintasalo – Fidelia E-PUR                         4 – 72.72

Luokka III: 90 cm tai korkeampi, arv. 367.2 (A2/A2)

I Tarleena Raatikainen – Miss Monty ÄhtU        0/0 – 19.46    (90cm)
II Sanna Pajula – Leonardo IR                             0/0 – 21.12    (90cm)
III Eveliina Ranto – Amedijk’s Ida MYRA            0/0 – 21.28    (90cm)
---------------------------------------------------------------------------------------------
4. Anu Vanhatalo – Herra Herman                      0/0 – 21.76    (90cm)
5. Eveliina Ranto – Maranta MYRA                     0/0 – 25.45    (100cm)
6. Tarleena Raatikainen – Jan Willem ÄhtU       0/4 – 42.14    (90cm)
7. Heidi Salo
Tosi-Romeo MYRA                        4 – 40.73    (90cm)
8. Viliina Porthan – Königin’s Lieb E-PUR            8 – 55.81     (90cm)

Kommenttia:
- Harmittava pudotus Sannalla ja Leolla luokassa II uusinnan toisiksi viimeisellä esteellä. Aika olisi yltänyt toiseen sijaan. Seuraavassa luokassa he ottivat paremman lähestymisen sille esteelle ja sijoittuivat hienosti toisiksi.

 

Kilpailut 2005

Kilpailut 2007

Paluu etusivulle.